تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.

میزان استقبال از درخت گردو چقدر بود؟

فیلم‌های «درخت گردو» و «گیسوم» پس از ۳ روز اکران حدود ۲۰۰ میلیون تومان بلیت فروختند و تنها حدود ۸ هزار مخاطب را به سینما کشاندند.

کد خبر: ۱۰۷۳۴۴
۱۶:۴۰ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

درخت گردو چند نفر را به سینما کشاند؟

دیدارنیوز ـ از روزچهارشنبه، دهم شهریور دو فیلم جدید به چرخه اکران سینما‌ها اضافه شدند که با وجود در اختیار داشتن ۱۷۸ سالن سینمایی تنها حدود ۸ هزار مخاطب را به سینما کشاندند.

طبق آمار منتشر شده در سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) فیلم «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان که بلیت فروشی آن از روز ششم شهریور آغاز شده بود، در مدت سه روز اکران با حضور بیش از ۷ هزار و ۷۰۰ نفر تماشاگر به فروش ۲۰۴ میلیون تومان رسید. «گیسوم» به کارگردانی نوید به‌تویی نیز در این سه روز ۳۰۱ نفر مخاطب داشت وهشت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بلیت فروخت.

اگرچه از اوایل تیر با شروع اکران فیلم «دینامیت» گیشه سینما‌ها کمی رونق پیدا کرد، اما در یکی دو هفته گذشته با افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشور میزان استقبال مردم از سینما‌ها نیز کم شد. با این حال فیلم «دینامیت» پس از گذشته دو ماه از اکران به فروش حدود ۱۰ میلیارد تومان نزدیک شده است.

همچنین دیگر فیلم‌هایی که از روز‌های آخر تیر یا اوایل مرداد روانه اکران شده‌اند، به «مدیترانه»، «سیاه باز» و «قصه عشق پدرم» هم می‌توان اشاره کرد. در این مدت «مدیترانه» به کارگردانی هادی حاجتمند حدود ۱۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته، فیلم «سیاه باز» به کارگردانی حمید همتی نزدیک به ۷۰ میلیون تومان فروش داشته و «قصه عشق پدرم» نیز حدود ۳۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.

تعداد مخاطبان فیلم «مدیترانه» در ۱۲۵ سالان اکران بیش از ۵۴۰۰ نفر، «سیاه باز» با نمایش در ۱۱۳ سال آن بیش از ۳۳۰۰ نفر و «قصه عشق پدرم» با ۸۳ سالن بیش از ۱۵۰۰ نفر بوده است.

در این بین فیلم‌های اکران نوروزی نیز همچنان روی پرده هستند و آخرین آمار فروش فیلم «خورشید» مجید مجیدی به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، «هفته‌ای یک‌بار آدم باش» شهرام شاه حسینی به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، «تکخال» مجید مافی به ۹۷۷میلیون تومان، «خون شد» مسعود کیمیایی به ۱۹۵ میلیون تومان و «لاله» به کارگردانی اسدالله نیک نژاد به ۹۰ میلیون تومان رسیده است.

آمار درج شده در این گزارش براساس آخرین بروز رسانی اطلاعات سامانه سمفا تا لحظه انتشار این گزارش است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سینمای ایران
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر