تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...
چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

باشگاه استقلال در سرگردانی عجیبی قرار گرفته و باز هم مدیر عامل و هیات مدیره متعدد و تاثیرگذاری بر سر کار نیستند. ایا امروز تکلیف این باشگاه مشخص می‌شود؟

ماجرای ورود دستیار بن لادن به افغانستان صحت دارد؟

در خبرها آمده است که دستیار بن لادن وارد ننگرهار افغانستان شده است اما سخنگوی طالبان با تکذیب این خبر اعلام کرده است همچین فردی وارد افغانستان نشده است.

کد خبر: ۱۰۶۹۶۱
۱۲:۲۶ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰

ماجرای ورود دستیار بن لادن به افغانستان صحت دارد؟

دیدارنیوز - بی بی سی: یک سخنگوی طالبان گفته است که هیچ یک از اعضای "غیرافغان" گروه القاعده در افغانستان حضور ندارند.

این سخنگوی طالبان درخصوص گزارش‌ها مبنی بر "حضور" امین‌‌الحق که به اسامه بن‌لادن، رهبر سابق القاعده، "نزدیک" بوده است گفت که او را "نمی‌شناسم" و حضور وی را در خاک افغانستان "نمی‌توانم تایید کنم."

ساعاتی پیش ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که براساس آن گفته می‌شود "امین‌الحق که از او به عنوان یکی از نزدیکان بن لادن یاد می‌شود، وارد ننگرهار در شرق افغانستان شده است."

در سال ۲۰۰۷ نیروهای ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا در افغانستان برای بازداشت و کشتن دوازده تن از فرماندهان طالبان و القاعده در افغانستان تا دوصد هزار دلار جایزه تعیین کرده اند. نخستین فهرست از این افراد در سال ۲۰۰۱ از سوی نظامیان آمریکایی منتشر شد که فرماندهان ارشد طالبان و القاعده، از جمله اسامه بن لادن، ایمن الظواهری و ملا محمد عمر را شامل می شد.

در فهرست سال ۲۰۰۷ به نام‌های "سراج حقانی، انورالحق، ابولیث اللیبی، دکتر امین الحق، طاهر یولداش، ملا صدیق، بیت الله مسعود، دوست محمد، محمد رحیم، قاری بریال و ملا ناصر" اشاره شده است.

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر