تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

ذبیح‌الله مجاهد: خواستار ارتباط با آمریکا هستیم

سخنگوی طالبان که در فرودگاه کابل حضور دارد پس از خروج آمریکا از افغانستان گفت آمریکا در افغانستان شکست خورد اما خواستار ارتباط با آمریکا هستیم.

کد خبر: ۱۰۶۹۵۱
۱۱:۳۵ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰

طالبان

دیدارنیوز - به نقل از ان دی تی وی،   ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی ارشد طالبان روز سه شنبه ساعاتی پس از خروج آخرین سربازان آمریکایی از کشور پس از ۲۰ سال مداخله نظامی پیروزی افغان‌ها را تبریک گفت.

ذبیح‌الله مجاهد از باند فرودگاه کابل گفت: "به افغانستان تبریک می‌گویم ... این پیروزی متعلق به همه ما است. "
وی افزود: "ما می‌خواهیم روابط خوبی با آمریکا و جهان داشته باشیم. از روابط خوب دیپلماتیک با همه آن‌ها استقبال می‌کنیم. "

سخنگوی طالبان همچنین گفت که تیمی در حال آماده سازی فرودگاه حامد کرزای در پایتخت کابل برای از سرگیری فوری پرواز‌های غیرنظامی است

مجاهد گفت که تلاش برای بازگرداندن تجهیزات فنی آسیب دیده در حال انجام است. وی افزود: اکثر تجهیزات فنی خراب شده و ما در حال کار برای بازسازی آن هستیم.

مجاهد همچنین در گفتگو با اسپوتنیک، تاکید کرد، آمریکا در افغانستان شکست خورد و به اهدافش در این کشور نرسید.
باو افزود:  با این حال طالبان قصد دارد روابط خوبی با آمریکا برقرار کند.

اوایل اوت سال جاری میلادی طالبان حملات خود علیه نیرو‌های دولتی در افغانستان را افزایش داد. طالبان ۱۵ اوت وارد کابل شد و کنترل دفتر ریاست جمهوری را در دست گرفت و ۱۶ اوت اعلام کرد که جنگ در افغانستان تمام شد و نوع دولت در این کشور در آینده نزدیک مشخص می‌شود. تنها ولایتی که هنوز تحت تسلط و کنترل طالبان در نیامده، ولایت پنجشیر واقع در شمال شرق کابل است.

پنتاگون اواخر روز دوشنبه تکمیل خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان و پایان ماموریت ۲۰ ساله‌اش در این کشور را اعلام کرد. فرودگاه کابل که از آن خروج نیرو‌های خارجی و متحدان صورت گرفته بود، تحت کنترل کامل طالبان درآمد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر