تیتر امروز

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

ابتکار: تنقیح مقررات زنان تصویب شد

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دولت دوازدهم از تصویب تنقیح مقررات زنان خبر داد.

کد خبر: ۱۰۶۸۹۰
۱۷:۰۱ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

 تنقیح مقررات زنان

دیدارنیوز ـ معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دولت دوازدهم در حساب توییتری خود نوشت: بعد از نزدیک به ۱/۵ سال تلاش معاونت زنان و خانواده و حمایت معاونت حقوقی، امروز تنقیح مقررات زنان تصویب شد.

او در ادامه نوشت: تنقیح قوانین و مقررات از مهم‌ترین راهکار‌های تحقق اصل حاکمیت قانون، پیشگیری و مقابله با فساد و ارتقای کارآمدی و سلامت نظام اداری بوده است.

 تنقیح مقررات زنان ت

پیش از این ابتکار با اشاره به تنقیح (استخراج و بیان معنی صحیح و اصلی از میان معانی متعدد احتمالی) ۹۰۰ مورد مقرره توسط این معاونت و با همکاری معاونت حقوقی رئیس جمهوری در دولت دوازدهم، گفته بود که در این تنقیح معاونت به احصاء بیش از ۹۰۰ مورد مقررات مربوط به زنان از سال ۱۳۱۱ تاکنون پرداخته است و در این بین مقرراتی با هم، همپوشانی و تناقض داشته یا نسخ و رها شده بوده‌اند.

وی همچنین گفته بود که این تنقیح برای اولین بار است که در حوزه زنان انجام می‌شود و تنقیح قوانین به طور مجزا انجام شده و آنچه در حال حاضر به دولت رفته است، تنقیح بیش از ۹۰۰ مقرره است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: حقوق زنان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر