تیتر امروز

فرانشیز درمان بیماران کرونایی "صفر" شد

دکتر شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: برای انجام رایگان تست PCR، منتظر ابلاغ پروتکل‌های لازم از سوی دبیرخانه شورای عالی بیمه هستیم.

کد خبر: ۱۰۶۸۴۸
۱۴:۳۰ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

فرانشیز درمان بیماران کرونایی

دیدارنیوز ـ دکتر شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی جزئیات پرداخت هزینه درمان بیماران کرونایی را اعلام کرد و گفت که برای انجام رایگان تست PCR، منتظر ابلاغ پروتکل‌های لازم از سوی دبیرخانه شورای عالی بیمه هستیم.

 غفاری در این باره اظهار کرد: هزینه درمان همه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در صورت تشخیص ابتلا به کرونا و بستری در مراکز دولتی و دانشگاهی رایگان خواهد بود.

وی افزود: قبلا یک فرانشیز ۱۰ درصدی می‌پرداختند که اکنون ۱۰۰ درصد رایگان شده است، اما بیماران غیرکرونایی همان ۱۰ درصد فرانشیز را می‌پردازند که البته برای بیماران بالای ۶۵ سال فرانشیز لازم نیست. همچنین بیمه شدگان ساکن در شهر‌های فاقد مرکز درمانی ملکی تامین اجتماعی، اگر به بیمارستان دانشگاهی بروند نیز از پرداخت فرانشیز ۱۰ درصدی معاف هستند.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره هزینه تست پی سی آر نیز توضیح داد: اگر تست مذکور در مراکز ملکی سازمان انجام شود، رایگان است. تا به امروز مقررات این گونه بود اگر بیمه شده‌ای در مراکز دولتی که از طرف وزارت بهداشت اعلام شده و مجاز هستند، تست بدهد، ۷۰ درصد هزینه را تامین اجتماعی و ۳۰ درصد را بیمه شده می‌پرداخته است و در بخش بستری نیز ۹۰ درصد هزینه تست بر عهده تامین اجتماعی و ۱۰ درصد برعهده بیمه شده بود.

غفاری افزود:، اما اخیر ا طی مصوبه شورای عالی بیمه مقرر شده هزینه تست PCR رایگان شود که منتظر پروتکل‌های اعلامی از سوی دبیرخانه هستیم، اعم از اینکه مثلا یک تست چندبار می‌تواند رایگان انجام شود؟، کدام پزشک باید بنویسد؟ و در چه مراکزی باید انجام شود؟ منتظر دستورالعمل هستیم که اگر ابلاغ شود این تست هم رایگان خواهد شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر