تیتر امروز

نقش تردید در واقعه عاشورا

نقش تردید در واقعه عاشورا

قیام توابین در کوفه و قیام مردم مدینه "حره" نمونه‌های روشنی از حرکت اعتراضی بی موقع مردمی است که به هنگام وجوب حمایت از امام حسین؛ سکوت کردند و در نهایت با بی تدبیری جان خود را از دست دادند!
یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

۹ تن از یک خانواده در حمله آمریکا به کابل کشته شدند

در حمله موشکی آمریکا به کابل که از ظریق یک پهباد شکل گرفته بود، ۹ نفر از اعضای یک خانواده کشته شدند که ۶ نفر از آن‌ها کودک بود.

کد خبر: ۱۰۶۷۷۹
۰۹:۳۱ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

حمله هوایی در کابل

دیدارنیوز - مقام های نظامی مدعی هستند که "گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که تلفات غیرنظامی وجود ندارد."
بیل اوربان سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) گفت که "مطمئن" است وسیله نقلیه‌ای که حامل حداقل یکی از اعضای گروه داعش  بوده به همراه "مقدار قابل توجهی مواد منفجره"، منهدم شد.

 خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از مقامات امنیتی گفت که آن حمله راکتی «یک خانه ویران شده است.
یکی از خویشاوندان کشته شدگان به سی ان ان گفت که شمار کشته های حمله هوایی آمریکا به ۹ نفر رسیده است. برادر یکی از کشته شدگان گفت که آنها "یک خانواده معمولی" هستند و وابسته به داعش نیستند.

این مرد در حالی که گریه می کرد ، گفت که ۶ کودک از جمله خواهر چهار ساله اش آرمین ، برادر ۳ ساله بنیامین و دو خواهر دو ساله آیات و سومایا در میان کشته شدگان وجود دارد.

رسانه های افغانستان روز یکشنبه گزارش دادند که در این بمب گذاری که دو خودرو و بخشی از ساختمان مسکونی را تخریب کرد ، دست کم چهار کودک کشته شدند. سی بی اس گفت که اندازه انفجار ثانویه نشان می دهد که حمله آمریکا یک خودروی بمب گذاری شده را کاملاً منهدم کرد و فقط یک بمب گذار انتحاری سوار بر خودرو را کشت.

عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا که تروریست ها را در کشورها هدف قرار می دهد ، به دلیل گزارش مرگ و میر غیرنظامیان ، که فرماندهان نظامی آن را "خسارت جانبی" توصیف می کنند ، بسیار بحث برانگیز شده است.

ماه گذشته ، دانیل هیل ، تحلیلگر سابق نیروی هوایی آمریکا به دلیل افشای اطلاعات محرمانه در مورد حملات هواپیماهای بدون سرنشین ایالات متحده  در افغانستان که گفته می شود طی آنها افراد بی گناه ، از جمله کودکان کشته شدند ، به حبس محکوم شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر