تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

اردوغان از بازگشت کارمندان سفارت ترکیه در کابل خبر داد

رئیس‌جمهور ترکیه امروز (یکشنبه) گفت، کارمندان سفارت ترکیه که به طور موقت در فرودگاه کابل مستقر شده بودند، دوباره به مقر سفارت ترکیه در کابل برگشتند.

کد خبر: ۱۰۶۷۵۵
۲۲:۵۷ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰

 بازگشت کارمندان سفارت ترکیه  از کابل

دیدارنیوز ـ به نقل از شبکه ان تی وی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در مسیر بازگشت از سفر بوسنی و هرزگووین و مونته‌نگرو در گفت‌وگویی با روزنامه‌نگاران اعلام کرد: دو هفته پیش، کارمندان سفارت ما به‌طور موقت در فرودگاه کابل مستقر شدند. روز گذشته آن‌ها دوباره به ساختمان خود در مرکز کابل بازگشتند و در آنجا به کار خود ادامه می‌دهند. برنامه‌ها این است که حضور دیپلماتیک در افغانستان را ادامه دهیم.

وی همچنین گفت که تنها خواسته ترکیه درباره افغانستان ایجاد ثبات فوری در این کشور است.

به نقل از اسپوتنیک، رئیس‌جمهوری ترکیه تصریح کرد: ما آماده ارائه هر نوع کمکی در این زمینه هستیم. تنها کافی است که طرف افغان نیز همین رویکرد را اتخاذ کند.

اردوغان با بیان اینکه تمامی گزینه‌ها نسبت به شرایط مختلف (درباره کارمندان سفارت در کابل) روی میز است تاکید کرد: اولویت ما امنیت کارمندان کشور است.

رئیس جمهور ترکیه اظهار کرد، باید روند موجود در این کشور را از نزدیک دنبال کرد، اداره این کشور از سوی طالبان و نحوه تشکیل دولت از طرف این سازمان را مدنظر قرار خواهیم داد. ترکیه ۲۰ سال از هر نظر به افغانستان کمک کرده است. تنها درد ما سامان‌یابی هرچه زودتر افغانستان است. ملت افغان دیگر بیش از این نمی‌توانند این بار را بردوش بکشد. ما آماده هر گونه کمک به اتحاد و یکپارچگی افغانستان هستیم. کافی هست که افغانستان این را از ما بخواهد.

برچسب ها: ترکیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی