تیتر امروز

سخنگوی دانشگاه آزاد درباره میزان افزایش شهریه در سال تحصیلی جدید توضیح داد

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تکذیب برخی خبر‌ها مبنی بر افزایش چند باره شهریه دانشگاه آزاد گفت: درباره میزان شهریه سال تحصیلی جدید در اواخر شهریور در هیأت امنا تصمیم‌گیری می‌شود.

کد خبر: ۱۰۶۷۵۱
۲۲:۲۴ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰

 دانشگاه آزاد  افزایش شهریه

دیدارنیوز ـ احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص گلایه برخی دانشجویان از افزایش شهریه بعضی رشته‌ها مانند پزشکی اظهار کرد: این‌گونه نیست که دانشگاه آزاد هر چند وقت یک بار شهریه دانشجویان را افزایش دهد. بلکه در این خصوص یک قاعده وجود دارد.

وی با اشاره به تکذیب برخی خبر‌ها مبنی بر افزایش دو یا چند باره شهریه دانشگاه آزاد گفت: سال مالی دانشگاه منتهی به شهریور است که بر همین اساس، در اواخر شهریور در خصوص تعیین شهریه دانشجویان در رشته‌های مختلف تصمیم‌گیری می‌شود.

حیدری با بیان اینکه میزان افزایش شهریه در هیأت امنای دانشگاه تصمیم‌گیری می‌شود، افزود: افزایش شهریه متناسب با لزوم افزایش حقوق و دستمزد کارمندان و اعضای هیأت علمی دانشگاه و با ملاحظه وضعیت اقتصادی کشور و همچنین متناسب با مصوبه مجلس درخصوص افزایش حقوق سالانه لحاظ می‌شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در شرایط کرونا برخی درآمد دانشگاه‌ها مانند سلف سرویس یا خوابگاه نیز وجود ندارد و تمام هزینه‌های دانشگاه از شهریه تأمین می‌شود، اما سعی شده است افزایش شهریه در رشته‌ها به طور متوسط ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش نیابد.

او ادامه داد: بر همین اساس از شهریور سال گذشته تاکنون افزایش شهریه‌ای نداشتیم و درباره شهریه سال تحصیلی ۱۴۰۱ـ۱۴۰۰ در اواخر شهریور امسال تصمیم‌گیری می‌شود.

منبع: فارس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر