تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.

بستری در مبتلایان به کرونای دلتا دوبرابر سایر سویه‌ها

طبق گزارش خبرگزاری رویترز براساس نتایج یک طرح تحقیقاتی تعداد افراد بستری مبتلا به کرونای دلتا دوبرابر سویه آلفا کوید ۱۹ است.

کد خبر: ۱۰۶۵۹۱
۱۶:۲۴ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۰

بستری های مبتلایان به کرونای دلتا

دیدارنیوز ـ خبرگزاری رویترز نوشت: بر اساس داده‌های مطالعات جدید، افرادی که به سویه دلتای کرونا مبتلا می‌شوند دو برابر بیشتر از افرادی که به سویه آلفا آلوده شده اند، در بیمارستان بستری می‌شوند.

در این مطالعه بیش از ۴۳ هزار بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ در انگلیس که اکثریت آن‌ها واکسینه نشده بودند مورد ارزیابی قرار گرفتند. در این بررسی احتمال خطر بستری شدن در بیمارستان بین افرادی که به سویه دلتا و آلفا مبتلا شده بودند مورد مقایسه قرار گرفت.

آن پرسانیس، یکی از محققان ارشد این مطالعه گفت: تجزیه و تحلیل ما نشان می‌دهد که در صورت عدم واکسیناسیون، تشدید شیوع سویه دلتا فشار بیشتری را نسبت به موج شیوع سویه آلفا بر بیمارستان‌ها و کادر درمان تحمیل می‌کند.

این مطالعه بر اساس موارد ابتلا در بین ماه‌های مارس و مه در مراحل اولیه واکسیناسیون کووید ۱۹ در انگلیس انجام شد و به همین علا در این مطالعه خطر افزایش احتمال بستری شدن در بیمارستان در بین افرادی که به طور کامل واکسینه شده و یا افرادی که تنها یک دُز واکسن را دریافت کرده اند، ارزیابی نشده است.

نتایج این مطالعه که در مجله Lancet Infectious Diseases منتشر شد بزرگترین مطالعه‌ای بود که تا به حال موارد ابتلا به کووید-۱۹ را که با تعیین توالی ژنوم ویروس تایید شده، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونای هندی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر