تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

مسیح مهاجری به رئیسی: عکس گرفتن با کارکنان غسالخانه اقدام نمایشی بود

اقدامات تشریفاتی و نمایشی از قبیل حضور یافتن در حرم امام خمینی، عکس گرفتن با کارکنان غسالخانه بهشت ‌زهرا، نیمه‌شب به وزارتخانه رفتن وزرا و روز پنجشنبه جلسه دولت را تشکیل دادن، فقط در صورتی جواب می‌دهند که در سفره مردم اثر بگذارند، قیمت‌ها را کاهش بدهند و مرگ و میرهای کرونائی را به طرف صفر شدن ببرند.

کد خبر: ۱۰۶۵۴۱
۱۲:۳۵ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۰

مسیح مهاجری به رئیسی:  عکس گرفتن با کارکنان غسالخانه اقدام نمایشی بود

دیدارنیوز - روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود به قلم حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری به دولت جدید و رئیس دولت توصیه‌ها و هشدارهایی داده است.

به گزارش «انتخاب» در این مطلب آمده است؛

1- اقدامات تشریفاتی و نمایشی از قبیل حضور یافتن در حرم امام خمینی، عکس گرفتن با کارکنان غسالخانه بهشت ‌زهرا، نیمه‌شب به وزارتخانه رفتن وزرا و روز پنجشنبه جلسه دولت را تشکیل دادن، فقط در صورتی جواب می‌دهند که در سفره مردم اثر بگذارند، قیمت‌ها را کاهش بدهند و مرگ و میرهای کرونائی را به طرف صفر شدن ببرند. در غیر اینصورت دولت سیزدهم هم می‌شود مثل دولت‌های دیگر مخصوصاً دولت‌های نهم و دهم که محور اصلی آن‌ها نمایش بود و رئیس آن دو دولت می‌گفت صبحانه فقط نان و چائی‌شیرین می‌خورم ولی نهادینه شدن اختلاس و اختلاف و دروغ از همان زمان شروع شد. میثاق بستن با امام خمینی، بسیار خوب است ولی برای این کار نیازی به حضور دستجمعی با مارش نظامی و دسته‌گل و تشریفات و زیارت‌نامه خواندن در مکانی که با هزینه سرسام‌آور به صورت اشرافی ساخته شده و با روح ساده‌زیستی رهبر انقلاب و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی در تضاد می‌باشد، نیست. آقای رئیس‌جمهور به هر یک از وزرا یک نسخه از وصیت‌نامه امام را بدهند و تاکید کنند هر روز قبل از شروع به کار قسمتی از آن را بخوانند. یک عکس از داخل حسینیه جماران هم در اطاق وزرا نصب شود تا همواره به یاد بیاورند که امام در چه مکان ساده‌ای بارعام می‌داد و حتی اجازه نداد دیوار حسینیه را رنگ کنند. وزرا اگر اهل عمل باشند، همین کافی است. به بهشت‌ زهرا و حرم امام هم خودشان هر وقت خواستند به تنهائی و بدون تشریفات و زیارت‌نامه‌خوانی بروند و با امام نجوا کنند و بگویند که شما اهل اشرافی‌گری نبودید...

2- درست مثل شما اولین سفر استانی آقای روحانی بعد از رئیس‌جمهور شدنش به خوزستان بود که دیروز شما به آنجا رفتید، ولی خوزستان هنوز تشنه و تب‌دار است و در انتظار انجام وعده‌ها. شما هم اگر «سفرمحور» باشید نه «عمل‌محور» هیچ مشکلی از خوزستان حل نخواهد شد.

3- تلاش کنيد دولتتان دولت «انجام شد» باشد نه دولت «بايد انجام شود». تا حالا دولتمردان در ادبياتشان به کلمه «بايد» علاقه زيادي نشان داده‌اند و عموماً از اصحاب فعل مضارع بودند. شما تلاش کنيد کلمه «بايد» را از ادبيات خود و وزرايتان حذف کنيد و هر وقت کاري را انجام دادید خبرش را به مردم بدهيد. مردم از وعده شنيدن‌ها خسته شده‌اند و مي‌خواهند دولتمردان از اصحاب فعل ماضي باشند.

4- آقای رئیس‌جمهور، وزرایتان به هنگام صحبت در مجلس برای کسب رای اعتماد، به اعضاء دولت قبل از خود با این اسم رمز که فساد را از وزارت متبوع ریشه‌کن خواهند کرد بسیار تاختند. واقعیت اینست که اعضاء دولت قبل، فاسد نبودند حتی با فساد مبارزه هم کردند ولی چون فساد به ارث رسیده از دولت‌های نهم و دهم در لایه‌های مختلف جامعه جا خوش کرده و همچون اژدهای هفت‌سر همه جا را فراگرفته، نتوانستند بر آن چیره شوند. شما هم با این وزرا که تعداد قابل توجهی از آنها را از آن دولت‌ها وام گرفته‌اید نمی‌توانید بر اژدهای فساد چیره شوید. نمی‌خواهم کسی از وزرایتان را متهم کنم ولی به شما توصیه می‌کنم با ماجرای فسادستیزی برخورد عمیق داشته باشید و به شعارها و بله‌قربان‌ گفتن‌ها اعتنا نکنید. به رفتار شرم‌آوری که در اوین با زندانیان شده است بنگرید که محصول وعده‌های شما در دوران ریاست قوه قضائیه‌تان است و اتمام حجتی که با دنیا کرده بودید تا بیائید زندان‌های ما را ببینید که حقوق بشر چقدر در آنها رعایت می‌شود ولی حالا زبان آنها بر سر نظام جمهوری اسلامی دراز است که شما حرفتان با عملتان یکی نیست. این، نتیجه اعتمادتان به اصحاب شعار و بله‌قربان‌گوهاست، از آن بپرهیزید.

5- اکنون یکدست‌ترین حاکمیت را برای مدیریت کشور در اختیار دارید و هیچ بهانه‌ای برای عدم توانائی جهت حل مشکلات معیشتی مردم، مقابله جدی با کرونا و سروسامان دادن به اقتصاد بحران‌زده کشور ندارید. اگر خطری وجود دارد، نگرش یکسویه به مسائل است که واقعاً خطرناک است. برای دور شدن از این خطر، مشاورانی از نگرش‌های دیگر هم برگزینید. مشاوران همسو ممکن است برای حفاظت از جایگاه خود، فقط بله‌قربان‌گو باشند و تصدیقتان کنند در حالی که شما به مشاورانی نیاز دارید که صادقانه به شما مشاوره بدهند و از مصادیق این فرمایش امام‌المتقین علیه‌السلام باشند که فرمود: صَدیِقُکَ مَنْ صَدَقَکَ لا مَنْ ‌صَدّقَکَ.

برچسب ها: رئیسی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۲
تندیس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
0
1
کاش عده ای عمامه بر سر نمیگذاشتند ، کاش عده ای نام امام را لقلقه زبانشان قرار نمیدادند . کاش عده ای آدرس غلط نمیدادند . کاش عده ای مجیزگوی قبیله نبودند و کاش . . . . . ! آقای مهاجری سخن از بیت امام و سادگی ان می گویند اما نمیگویند کدام رییس جمهور کاخ نشین بود ! نمیگویند کدام رییس جمهور مصداق تجمل بود و تجمل گرایی را در خطبه هایش تئوریزه میکرد . آقای مهاجری ، تشریفات را چه کسی به حرم مولای ساده زیستمان برد بنظرتان فرزندان همان بیت با عمارت سازی و کاخ نمایی مرقد امام پابرهنگان ، یک عمر فریاد ساده زیستی امام را در حنجره تاریخ انقلاب خفه نکردند ؟ آقای مهاجری ، کیسه های مخملی سبز که همیان یکصد سکه طلابود از جیب گشاد کدام رییس جمهور بیرون می آمد ! رییس جمهور ساده زیستان یا رییس جمهور تجملگرایان ؟ مهاجری عمامه به سر گویا نمیداننند هنوز عده ای از ان دوران خاطرات حزین دارند و زنده اند و حقیقت را فریاد می زنند . مهاجری اما هر چند خود را به فراموشی زند اما سندها زنده اند سندهایی چون قرارداد ننگین کرسنت ! این قراداد که ایران را تا دهه ها گرفتار تبانی اقازادگان بیوتی کرده که روزنامه جمهوری اسلامی تاکنون در تقدیس ان بیوت کوشیده است . مهاجری ماله کش اینک تیشه بدست بر نمادی میکوبد که حکم ولایی ولی فقیه به رییس جمهور بر تارکش نقش بسته ، اگر رویتان نمیشود بر ان حکم شمشیر کشید با تیشه که میتوان به جنگش رفت ! براستی حکم آقا بر الزام حضور دولتمردان بین مردم کوچه و بازار که اتفاقا از زمان حیات اولین رییس جمهور پس از جنگ مدام ترجیع بند کلام ایشان بوده چه تاثیری بر جبین ترش امثال مهاجری داشته که پلنگ صفت بر تارک آسمان درخشانش چنگ می اندازند . مسیح مهاجری چه مشکلی با مردم و حضور مسئولین بین انها دارد که از ان ناراحت است ! ایشان در هشت سال گذشته یعنی انوقتی که پوشک و شیرخشک بچه ها هم توسط عده ای از خدا بیخبر ابزار ثروت اندوزی شده بود یکبار هم حتی با لبخند بر هم قبیله خود خرده گرفت که چرا از کاخ ریاستت به میان مردم نمیروی و درد و رنج پدری را در تهیه اولیه ترین چیز حیات فرزندش یعنی شیرخشک را از نزدیک شاهد نیستی ، به رییس جمهور ایده آلش آیا گفت که لبخند مردم از پشت شیشه های دودی ضد گلوله خودرو ریاست جمهوری بیشتر شبیه طنز است ؟ آقای مسیح مهاجری ، بخدا لحظه مرگ دردناکترین لحظات عمر انسان است و در ورای ان هیچ دستاویزی بجز رضایت خدا بفریاد انسان نمیرسد پس اولا انسان باشیم و دوما فقط توجه به رضایت خدا داشته باشیم شاید که رستگار شویم . دروغ نگوییم و بجز صدق بر زبان نرانیم و بخاطر غیض و غضب از حق عدول نکنیم و اتش خشم مردم را شعله ور نکنیم که در ورای ان اتش دوزخمان را برافروخته ایم والسلام علی من الاتبع الهدی
احمد مرادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
0
0
تو اخوند انگلیسی خفه شو ای زبان انگلیس
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر