تیتر امروز

باید در بخش‌های حمل و نقل و مسکن تحول ایجاد شود

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه مسکن و حمل و نقل با توجه به شرایط موجود در کشور، باید تحرک و تحول ایجاد شود.

کد خبر: ۱۰۶۵۲۶
۱۱:۳۲ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۰

بخش‌های حمل و نقل و مسکن و تحول

دیدارنیوز ـ رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای معاونان ضمن تاکید بر نهضت خانه‌سازی و ارتقای زیر ساخت‌ها و خدمات شقوق مختلف حمل‌ونقل، افزود: با توجه به کسری بودجه دولت باید به دنبال روش‌های جدید تأمین منابع برویم و جذابیت‌های لازم را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کنیم.

وی افزود: با توجه به دستور رئیس‌جمهوری برای رونق مسکن، برنامه‌هایی که توسط دولت دوازدهم آغاز شده ادامه خواهد یافت. همچنین، طرح جهش تولید مسکن که نیز در مجلس به تصویب رسیده است مزیت‌هایی دارد که با اجرایی و عملیاتی شدن آن نهضت تولید مسکن در کشور، سرعت می‌گیرد. انجام این مهم با تأمین منابع مالی و موضوع زمین پیگیری خواهد شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه در حوزه مسکن و حمل و نقل با توجه به شرایط موجود در کشور باید تحرک و تحول ایجاد شود، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرده‌اند تا لوایحی را برای تسهیل در رونق تولید مسکن و همچنین موانع موجود برای توسعه بخش حمل و نقل به تصویب برساند.

قاسمی ضمن تاکید بر کار شبانه‌روزی در وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: انتظار است تا همکاران در وزارت راه و شهرسازی برای سه موضوع تدوین پیش‌نویس بودجه ۱۴۰۱، تدوین لوایح مورد نیاز، همچنین طرح موضوع‌ها و مشکلات احتمالی در جلسه شورای عالی مسکن، تلاش ویژه‌ای معطوف کنند.

وزیر راه و شهرسازی بر رفع موانع موجود بر تولید مسکن که بخشی از آن‌ها افزایش قیمت مصالح ساختمانی است، تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: دولت انگیزه و مسئولیت برای ساخت مسکن و رونق تولید را دارد. همچنین دولت از راهکار‌هایی که سبب ارزان‌سازی سهم مردم برای آورده‌ها در اجرای طرح‌های مسکن می‌شود؛ استقبال می‌کند.

قاسمی بر خلق درآمد و ثروت و انجام به موقع کار‌ها با همکاری و همفکری معاونان و کارشناسان، تاکید کرد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر