تیتر امروز

نقش تردید در واقعه عاشورا

نقش تردید در واقعه عاشورا

قیام توابین در کوفه و قیام مردم مدینه "حره" نمونه‌های روشنی از حرکت اعتراضی بی موقع مردمی است که به هنگام وجوب حمایت از امام حسین؛ سکوت کردند و در نهایت با بی تدبیری جان خود را از دست دادند!
یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

طالبان از پرتره ملکه انگلیس مراقبت خواهد کرد

طالبان پس از سلطه بر افغانستان، اعلام کرد تا زمانی که لندن این گروه را به عنوان رهبران اصلی کشور افغانستان بپذیرد از پرتره ملکه انگلیس که در سفارت این کشور قرار دارد مراقبت خواهد کرد.

کد خبر: ۱۰۶۴۸۱
۰۸:۵۷ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۰

طالبان از پرتره ملکه انگلیس مراقبت خواهد کرد

دیدارنیوز -  به نقل از ایندیپندنت، کارکنان سفارت انگلیس پس از ورود طالبان به کابل و در دست گرفتن قدرت در افغانستان از این کشور گریختند و اموال زیادی را آنجا باقی گذاشتند؛ از جمله تصویر ملکه و فهرستی از شهروندان افغان که با نیروهای غربی همکاری کرده‌اند.

به گزارش نشریه سان و به نقل از تایمز، طالبان وعده داده‌اند از عکس ملکه که از هجوم غارتگران سالم مانده است، محافظت کنند.

یکی از فرماندهان طالبان که مسئول تامین امنیت سفارت بریتانیا است این وعده را داده و گفته است: «ما تحت فرمان‌های سخت‌گیرانه‌ای هستیم و شان امارت اسلامی به توانایی ما در مراقبت از اماکن دیپلماتیک از جمله سفارت بریتانیا وابسته است.»

رحیم‌الله هجرت گفت: «ما امنیت اینجا را تا زمانی که دیپلمات‌های شما ما را به‌رسمیت بشناسند و به اینجا بازگردند حفظ می‌کنیم. تا آن زمان، همه چیز همانطور که هست نگه داشته خواهد شد. اگر ما تصویری از ملکه پیدا کنیم، از آن هم مراقبت خواهیم کرد. او مسئله شما است، نه ما.»
این فرمانده ۳۱ ساله افزوده است: «وقتی بریتانیایی‌ها بازگردند، آن‌طور که ما امیدواریم، آنگاه انتظار داریم که نگهبان آن‌ها هم باشیم. با وجود این، تعجب می‌کنم که می‌بینم بریتانیایی‌ها با وحشت و شتاب از این جنگ عقب‌نشینی می‌کنند.»

یکی از خبرنگاران تایمز که در جریان بازدید از سفارت بریتانیا همراه یک نگهبان طالبان به آن محل رفته، فهرست جا مانده از اسامی همکاران افغان کشورهای غربی از جمله جزئیات مربوط به نحوه برقراری تماس با آن‌ها و همچنین خلاصه پیشینه و زندگینامه (رزومه) آن‌ها را دیده است.

آنتونی لوید که یک خبرنگار جنگی است، می‌گوید: «به اطراف ساختمان نگاه انداختم و اسنادی و مدارکی که دیپلمات‌های بریتانیایی جا گذاشته‌ بودند از جمله اطلاعات شخصی مانند اسامی، نشانی و شماره تلفن برخی از کارکنان افغان سفارتخانه را روی کاغذ دیدم.»

منبع: ایسنا
برچسب ها: طالبان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر