تیتر امروز

نقش تردید در واقعه عاشورا

نقش تردید در واقعه عاشورا

قیام توابین در کوفه و قیام مردم مدینه "حره" نمونه‌های روشنی از حرکت اعتراضی بی موقع مردمی است که به هنگام وجوب حمایت از امام حسین؛ سکوت کردند و در نهایت با بی تدبیری جان خود را از دست دادند!
یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

طرح رتبه بندی در مجلس، از بررسی تا عملیاتی شدن

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت : رتبه بندی معلمان در دست بررسی است و به سمت عملیاتی شدن پیش خواهد رفت.

کد خبر: ۱۰۶۴۶۵
۱۵:۵۰ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۰

 

بررسی طرح رتبه بندی در مجلس، از بررسی تا عملیاتی شدن

 

دیدارنیوز: طرح رتبه بندی معلمان در حالی وعده اجرایی آن در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به فرهنگیان داده شده که این طرح به دلیل عدم تخصیص اعتبار و بودجه در مجلس شورای اسلامی متوقف شده است. این در حالی است که زمانی که دولت لایحه‌ای را تعیین می‌کند باید محل اعتبار آن را نیز مشخص کرده باشد. در تازه‌ترین اخبار از طرح رتبه بندی معلمان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: رتبه بندی معلمان در دست بررسی است و به سمت عملیاتی شدن پیش خواهد رفت.


سید علی یزدیخواه نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در برنامه «گفت‌وگوی علمی» رادیو گفتگو، منابع انسانی در آموزش و پرورش را از کلیدی‌ترین موضوعات روی میز وزیران دانست و اظهار کرد: متأسفانه در هشت سال گذشته تعدد رفت و آمد وزرا منجر به ایجاد این خلأ بزرگ بین اختلاف نیروی انسانی و نیاز‌ها شد.

وی با اشاره به کمک غیرمستقیم کرونا به آموزش و پرورش ادامه داد: اگر کلاس‌ها دایر بود قطعاً با مشکل مواجه می‌شدیم، اما با کلاس مجازی، معلمان می‌توانستند دو کلاس را یکی کنند و امسال با بازگشایی مدارس، نیاز‌های واقعی مشخص می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به کسری نیرو و صرف بیش از ۹۴ درصد بودجه آموزش و پرورش برای نیروی انسانی خاطرنشان کرد: با وجود آنکه عمده بودجه آموزش و پرورش صرف نیروی انسانی می‌شود باز هم حقوق معلمان کافی نیست و لازمه آن، کار تخصصی روی این موضوع است.

یزدیخواه افزود: اخیراً در اثر بی‌تدبیری‌های آموزش و پرورش، مرکز امور اداری و مرکز منابع انسانی را با هم ادغام کردند که جای تأسف دارد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اعلام آمادگی مجلس برای حل این موضوع، تصریح کرد: برای مهر سال آینده، مشکلات مضاعف است و مدیران مدارس تصور نکنند با تغییر دولت همه چیز یکدفعه درست می‌شود بلکه برای بررسی و کار روی موضوع، چندین ماه زمان نیاز است. وی گفت: رتبه بندی معلمان در کمیسیون مورد بحث است و به سمت عملیاتی شدن پیش خواهد رفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر