تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

گمانه‌زنی‌ها درباره پست‌های جدید لاریجانی، سعید جلیلی، صفار هرندی و سعید محمد

برخی منابع خبری درباره مناصب جدید و احتمالی لاریجانی، جلیلی، صفار هرندی و سردار سعید محمد خبر دادند.

کد خبر: ۱۰۶۴۳۲
۱۱:۵۱ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۰

 

گمانه‌زنی‌ها درباره پست‌های جدید لاریجانی، سعید جلیلی، صفار هرندی و سعید محمد

دیدارنیوز: حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، اخیراً محسن رضایی رقیب انتخاباتی خود را به‌عنوان معاون اقتصادی به کار گرفته است.

با کوچ محسن رضایی از مجمع به دولت، پس از سه دهه کرسی دبیری مجمع تشخیص مصلحت خالی شده و گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که سعید جلیلی که پیش از این سابقه دبیری شورای عالی امنیت ملی را داشت، از گزینه‌های برعهده گیری این سمت است.

از علی لاریجانی و علی شمخانی نیز به عنوان گزینه‌های دیگر یاد می‌شود.

کرسی‌های دیگری نیز برای علی لاریجانی مطرح شده از جمله بازگشت به شورای عالی امنیت ملی، مانند دولت اول احمدی نژاد که همراه با سپردن پرونده هسته‌ای به او بود.

لاریجانی هم‌اکنون پرونده مهم رابطه با چین را نیز در اختیار دارد..

همچنین خبرها درباره سردار سعید محمد حاکی از این است که احتمالاً به جای محمد مخبر که اکنون معاون اول رئیس جمهور است، ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منصوب خواهد شد. البته از سردار حسین دهقان، وزیر اسبق دفاع نیز به عنوان یکی دیگر از گزینه‌های این سمت نام برده می‌شود.

درباره کرسی معاونت امور ایثارگران و ریاست بنیاد شهید هم خبرها از احتمال معرفی امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نماینده فعلی مشهد در مجلس شورای اسلامی حکایت دارد. در این سمت از سردار حسین دهقان نیز نام برده می‌شود.

برخی منابع هم از تغییر رئیس سازمان صدا و سیما حکایت دارد. اردیبهشت امسال دوره ۵ ساله ریاست علی عسگری به پایان رسیده و تمدید هم نشده است. شنیده می‌شود محمدحسین صفارهرندی، وزیر ارشاد احمدی نژاد شاید راهی ساختمان شیشه‌ای شود. پیش‌تر، رحمانی فضلی وزیر کشور روحانی که در دوره لاریجانی قائم مقام او در رسانه ملی بود نیز از گزینه‌های این سمت معرفی می‌شد. 

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر