تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

نمایش زالاوا در جشنواره فیلم ونیز

فیلم «زالاوا» نماینده سینمای ایران در بخش مستقل هفته منتقدان ونیز در دو نوبت در این رویداد سینمایی به نمایش گذاشته خواهد شد.

کد خبر: ۱۰۶۲۹۵
۱۶:۲۸ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

نمایش زالاوا و جشنواره فیلم ونیز

دیدارنیوز ـ فیلم «زالاوا» ساخته ارسلان امیری، یکی از ۹ فیلم بخش هفته منتقدان هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز است که روز ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) در سانس ۱۹:۱۵ و ۱۹:۳۰ در دوسالن «Astra ۱» و «Astra ۲» جشنواره به روی پرده می‌رود.

زالاوا قبل از اکران به سفر جشنواره‌ای می‌رود

شهرام مکری سینماگر ایرانی در کنار «یاسمیلا ژبانیچ» کارگردان فیلم «کجا می‌روی، آیدا؟» به عنوان رئیس هیات داوران، «نادیا ترانووا» رمان نویس ایتالیایی و «جاش سیگل» مدیر دپارتمان فیلم موزه هنر‌های معاصر نیویورک، داوران بخش هفته مستقل هفته منتقدان ونیز هستند. فیلم‌های بخش هفته منتقدان در کنار سایر آثار جشنواره ونیز برای کسب جایزه شیر آینده ویژه بهترین فیلم اول به ارزش ۱۰۰ هزار دلار نیز رقابت خواهند کرد.

«زالاوا» به تهیه‌کنندگی روح‌الله برادری و سمیرا برادری و نویسندگی ارسلان امیری، آیدا پناهنده و تهمینه بهرام، نخستین فیلم ارسلان امیری به عنوان کارگردان است که در آن نوید پورفرج، پوریا رحیمی سام و هدی زین‌العابدین از بازیگران اصلی هستند.

این فیلم در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در ۱۰ رشته نامزد کسب جایزه بود که در نهایت جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد (پوریا رحیمی سام)، بهترین فیلمنامه (ارسلان امیری، آیدا پناهنده و تهمینه بهرام)، بهترین فیلم‌برداری (محمود رسولی) و بهترین کارگردانی اول را به خود اختصاص داد.

در بخش مستقل هفته منتقدان ونیز که از سوی اتحادیه منتقدان سینمای ایتالیا برگزار می‌شود علاوه بر فیلم «زالاوا»، «کارامالینک» ساخته «جیک واچتل» - فیلم افتتاحیه -، «آن‌ها مرگ را حمل می‌کنند» به کارگردانی مشترک «هلنا گیرون» و «ساموئل دلگادو»، «محو کردن فرانک» ساخته «گیبور فرانسیوس»، «دنیای سگی» ساخته «الساندرو سلی»، «مادر لود» به کارگردانی «ماتئو تورتونه»، «مسیر انحرافی» از «اکاترینا سلکینا»، «سمندر» ساخته «الکس کاروالو» و «آخرین فصل» ساخته «جانلوکا ماتراتزی» - فیلم اختتامیه - حضور دارند. هفتاد و هشتادمین جشنواره بین‌المللی ونیز به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان امسال از تاریخ ۱ تا ۱۱ سپتامبر (۱۰ تا ۲۰ شهریور) برگزار می‌شود و سینمای ایران پس از ۹ سال نماینده‌ای در بخش‌های رسمی این رویداد سینمایی ندارد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سینمای ایران
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر