تیتر امروز

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

دیو کرونا عقب نشینی کرده اما هنوز با قدرت پایداری می‌کند و همچنان ده‌ها نفر در روز قربانی می‌گیرد. همزمان سخن از بازگشایی مدارس است. این بازگشایی اگر مدبرانه نباشد، به تعطیلی زودهنگام خواهد انجامید!

نامه آژانس به ایران برای تداوم نظارت‌های هسته‌ای

خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران نامه‌ای نوشته و برای ایجاد دسترسی نظارتی به تاسیسات هسته‌ای ایران در تلاش است

کد خبر: ۱۰۶۱۵۲
۱۷:۳۰ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

نامه آژانس به ایران برای تداوم نظارت‌های هسته‌ای

دیدارنیوز - خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران نامه‌ای نوشته و برای ایجاد دسترسی نظارتی به تاسیسات هسته‌ای ایران در تلاش است.

لارنس نورمن خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال در صفحه توییترش نوشت: هفته گذشته به تاریخ ۲۴ آگوست به عنوان روز تعیین کننده مهمی اشاره کردم که در آن معلوم می‌شد آیا ایران به ذخیره تصاویر دوربین های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دیگر اطلاعات نظارتی آژانس در تاسیسات اتمی خود به منظور تضمین عدم وجود هیچ‌گونه انحراف اتمی در مواد و تجهیزات در راستای مقاصد ممنوع ادامه می دهد یا نه.

نورمن در ادامه مدعی شد: متوجه شده ام که آژانس هفته پیش به ایران نامه نوشته است و به دنبال ایجاد دسترسی به تاسیسات[هسته ای] ایران در این هفته بوده است تا اطمینان یابد تجهیزات نظارتی همچنان فعالند. تا جایی که می دانم، ایران به نامه آژانس پاسخ نداده است. 

ادعای خبرنگار این روزنامه آمریکایی درباره نامه آژانس و عدم پاسخ گویی ایران در حالی مطرح می شود که این موضوع تاکنون از سوی مقامات رسمی مربوطه رد یا تایید نشده است. 

طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی بازرسان آژانش فعلا اجازه دسترسی به تاسیسات ایران و بازدید از آن ها را ندارند

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر