تیتر امروز

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...
خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!
فوتبال گیت (۲۶) + فایل صوتی

خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!

به عنوان مقدمه‌ای بر شروع لیگ برتر فوتبال ایران سجاد شجاعی در یادداشت‌های کوتاهی به مرور وضعیت تیم‌های مدعی در آستانه لیگ پرداخته است. فوتبال گیت این فصل با استقلال آغاز شده است!
کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!
نگاهی به دو ماجرای مختلف در مورد حضور اجتماعی زنان

کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!

پلیس از استخدام و به کار گیری کارآگاهان زن خبر داده است. همزمان گره عجیب راندن موتور سیکلت توسط زنان ایرانی باز نشده است. حالا سوال این جاست که آیا کارآگاهان زن ایرانی حق راندن موتور سیکلت دارند...

۳ میلیون دوز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت شد

دکتر اکبر برندگی، مدیرعامل گروه دارویی برکت از تحویل ۳ میلیون دوز واکسن کووبرکت به وزارت بهداشت خبر داد.

کد خبر: ۱۰۶۱۴۴
۱۶:۱۲ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

وزارت بهداشت و واکسن برکت

دیدارنیوز ـ دکتر اکبر برندگی مدیرعامل گروه دارویی برکت امروز در مراسم طرح‌های توسعه‌ای پخش البرز وابسته به ستاد اجرای فرمان امام (ره) بیان کرد: قبل از پیروز انقلاب اسلامی ۲۰ درصد داوری مورد نیاز کشور توسط شرکت‌های چندملیتی در داخل تولید می‌شد و بقیه داروی مورد نیاز از طریق واردات تامین می‌شد.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی شرکت‌های چند ملیتی از کشور خارج شدند و اکنون بیش از ۵۰ درصد مواد اولیه دارویی کشور در داخل تولید می‌شود.

مدیرعامل گروه دارویی برکت با اشاره به موفقیت‌های این بنیاد در تهیه و توزیع دارو، افزود: می‌توانیم ادعا کنیم اگر در‌های واردات دارو به کشور بسته شود ما تسلیم تحریم نخواهیم شد.

برندگی با اشاره به تلاش بنیاد برکت در تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در ابتدای شیوع کرونا، ابراز داشت: در فاصله ۲۳ روز خط تولید ماسک وارد کشور شد.

وی با اشاره به چگونگی تولید واکسن کرونای کووبرکت، تصریح کرد: سناریو‌های مختلفی در زمان تولید واکسن کووبرکت توسط معاندین نوشته شد و اعلام کردند توانایی تولید واکسن کرونا را ندارند.

مدیرعامل گروه دارویی برکت گفت: دانشمندان داخلی را جذب کردیم و کم‌کم تولید واکسن کووبرکت آغاز شد.

وی اضافه کرد: تمام مطالعات حیوانی از رشد ویروس تا مطالعات در حیوانات بزرگتر و درنهایت میمون صورت گرفت و تزریق انجام شد و همان کاری را که دنیا در این خصوص انجام داد، انجام دادیم.

مدیرعامل دارویی برکت با بیان اینکه ما به سازمان‌های نظارتی تاکید کردیم که نظارت بر فرآیند واکسن سازی را برای ما بیشتر انجام دهند، گفت: در این مسیر اضطراب زیادی وارد شد و در آغاز مطالعات بالینی رئیس ستاد اجرایی اعلام کرد اولین تست روی دختر خودش انجام شود.

وی افزود: وقتی تست بالینی صورت گرفت، باز اعلام کردند بنیاد نمی‌تواند این کار را ادامه دهد.

برندگی با اشاره به فرایند سخت تولید واکسن کرونا ابراز داشت: همه کار مربوط به تولید واکسن کووبرکت با جدیت و دقت، اما در کمترین زمان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: اکنون به بایو ری اکتور ۵۰۰ لیتری رسیده‌ایم و بایوری اکتور ۶۵۰ لیتری نیز در حال آماده شدن است.

مدیرعامل دارویی برکت با اشاره به اینکه ما ۱۴ تست بسیار علمی را روی واکسن انجام می‌دهیم، گفت: وقتی تست بالینی از مرز ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر در مرحله سوم گذشت مجوز مصرف واکسن توسط وزارت بهداشت صادر شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ میلیون دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت شده است، افزود: نزدیک به ۲ تا ۳ میلیون واکسن نیز در مراحل مختلف تولید قرار دارد.

برندگی از تلاش بنیاد برکت برای تولید واکسن به روش mrna خبر داد و گفت: اکنون این نوع را به مرحله کلینیکال رسانده‌ایم.

منبع: فارس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر