تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

چین و ساخت بزرگ‌ترین توربین بادی دریایی جهان (+عکس)

زمانی که توربین بادی جدید مینگ‌یانگ در سال آینده به صورت نمونه اولیه فعالیت خود را آغاز کند، سه پره ۱۱۸ متری آن توانایی جارو کردن مساحتی ۴۶ هزار متر مربعی را خواهند داشت که بزرگ‌تر از شش زمین فوتبال است.

کد خبر: ۱۰۶۰۵۸
۱۱:۰۳ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

 بزرگ‌ترین توربین بادی دریایی جهان

دیدارنیوز ـ شرکت چینی مینگ‌یانگ اسمارت انرژی از تولید یک توربین بادی دریایی جدید خبر داده است که حتی از توربین بادی غول پیکر جنرال الکتریک Haliade-X نیز بزرگ‌تر است. توربین بادی ۱۶ مگاواتی MySE ۱۶.۰-۲۴۲ با ارتفاع ۲۴۲ متر توانایی تولید نیروی لازم برای ۲۰ هزار خانه در هر واحد طی عمر خدماتی ۲۵ ساله خود را خواهد داشت.

آمار و ارقام درباره این غول انرژی تجدیدپذیر شگفت انگیز هستند. زمانی که توربین بادی جدید مینگ‌یانگ در سال آینده به صورت نمونه اولیه فعالیت خود را آغاز کند، سه پره ۱۱۸ متری آن توانایی جارو کردن مساحتی ۴۶ هزار متر مربعی را خواهند داشت که بزرگ‌تر از شش زمین فوتبال است.

انتظار می‌رود هر یک از این توربین‌ها سالانه ۸۰ گیگاوات ساعت برق تولید کند. این ۴۵ درصد بیشتر از توربین MySE ۱۱.۰-۲۰۳ شرکت مینگ‌یانگ است و چنین نتیجه‌ای تنها با ۱۹ درصد افزایش قطر و مساحت تحت پوشش چرخش پره‌ها حاصل می‌شود. با بزرگ‌تر شدن اندازه توربین‌های بادی، به تعداد کمتری از آن‌ها برای توسعه ظرفیت مشابه نیاز خواهد بود.

 بزرگ‌ترین توربین بادی دریایی جهان

نتیجه کلی باید کاهش قیمت تولید انرژی بادی دریایی باشد. بدیهی است که باد می‌تواند شکاف‌هایی که خورشید نمی‌تواند را پر کند و این بخش مهمی از ترکیب انرژی در آینده خواهد بود. بنابر گزارشی که توسط Renew Economy منتشر شده است، کارشناسان صنعتی پیش بینی می‌کنند که هزینه‌های انرژی بادی دریایی با استفاده از این توربین‌های بادی غول پیکر تا سال ۲۰۵۰ بین ۳۷ تا ۴۹ درصد کاهش یابد.

به گفته شرکت مینگ‌یانگ، توربین بادی MySE ۱۶.۰-۲۴۲ تنها آغاز پلتفرم محصولات دریایی جدید ۱۵ مگاوات+ این شرکت است که قابلیت نصب در کف دریا یا روی پایه‌های شناور را دارد. نمونه اولیه کامل این توربین در سال ۲۰۲۲ ساخته خواهد شد و نصب و عملیاتی شدن آن در سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است. تولید محصول نهایی نیز قرار است از نیمه اول سال ۲۰۲۴ آغاز شود.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر