تیتر امروز

نقش تردید در واقعه عاشورا

نقش تردید در واقعه عاشورا

قیام توابین در کوفه و قیام مردم مدینه "حره" نمونه‌های روشنی از حرکت اعتراضی بی موقع مردمی است که به هنگام وجوب حمایت از امام حسین؛ سکوت کردند و در نهایت با بی تدبیری جان خود را از دست دادند!
یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

قالیباف: جلسه غیرعلنی درباره رای اعتماد به وزرا نخواهیم داشت

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس گفت جلسات رای اعتماد همگی علنی خواهد بود و صداوسیما پخش زنده خواهد داشت و جلسه غیر علنی نخواهیم داشت.

کد خبر: ۱۰۵۹۷۴
۱۴:۴۵ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

قالیباف: جلسه غیرعلنی درباره رای اعتماد به وزرا نخواهیم داشت

دیدارنیوز - محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در انتهای جلسه علنی نوبت صبح امروز مجلس در پاسخ به اظهارات تالارپشتی در خصوص موضوع تعداد ثبت نام کنندگان مخالف و موافق وزرا و چگونگی مشورت رییس جمهور با مجلس در خصوص صلاحیت وزرا عنوان کرد: به هر حال چه در آیین نامه نقصی باشد یا نباشد در ماده ۲۰۴ دو ساعت و ۳۰ دقیقه زمان در اختیار رییس جمهور و به همین میزان در اختیار ۱۰ نفر از نمایندگان، ۵ مخالف و ۵ مخالف قرار دارد

وی افزود: در اینجا مانند بعد از کلیات بودجه رای گیری نداریم، ما آیین نامه را رعایت کردیم، اگر اشکالی در آیین نامه وجود دارد که ممکن است من هم با شما موافق باشم، دوستان در کمیسیون آیین نامه داخلی باید به آن در فرایند اصلاح به آن توجه کنند.

رییس مجلس بیان کرد: تمهیدات ثبت نام موافقان و مخالفان و مراحل مشخص است،۲۴ ساعت برای ثبت نام زمان داده ایم و سپس قرعه کشی انجام می شود ولی اینکه اینگونه تحلیل شود که ثبت نام موافقین و مخالفین به معنای رای به وزرای پیشنهادی است، خیر، این تحلیل غلطی است، این ستون ها بیانگر این موضوع نیست، نمایندگان در کمیسیون ها در حال بحث و گفت و گو هستند و صحن تصمیم خود را خواهد داشت، پنهان کردن ستون ها هم کار درستی نیست چرا که هوشمند سازی و بحث شفافیت دو رویکرد ما می باشد.

وی اضافه کرد: در خصوص رای اعتماد جلسه غیر علنی نخواهیم داشت، همه جلسات ما علنی خواهد بود و صدا و سیما به صورت زنده آن را پوشش خواهد داد، این موضوع یکی از مزیت های خوب قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس است، بر اساس آیین نامه داخلی رای گیری در روز رای گیری هم کاملا به صورت محرمانه انجام می شود.

قالیباف گفت: در خصوص اینکه درباره وزرا مشورت شده است یا خیر، فارغ از این موضوع باید بگویم قانون اساسی تصمیم نهایی تعیین تکلیف وزرا را بر عهده نمایندگان محترم گذشاته است، در این فرصت بررسی صلاحیت وزرا، نمایندگان بر اساس تکلیف خودشان تصمیم می گیرند و اگر نظری دارند و  احساس می کنند ایرادی وجود دارد می توانند با رای خود وظیفه خود را انجام دهند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر