تیتر امروز

"سرزده" با رئیسی در ۱۰۰ روز

ابراهیم رئیسی امشب گزارش عملکرد صد روزه دولت خود را ارایه خواهد کرد. دولتی که در مهار کرونا موفق بوده اما در مهار تورم، مدیریت بحران محیط زیست و البته تنش در سیاست خارجی چندان درخشان عمل نکرده...
درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!

نوشته‌ای برای هفتاد سالگی حسین علیزاده

شهرام صارمی نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی در یادداشتی به بهانه سالروز تولد حسین علیزاده نوشت: بیش از چهار دهه است که با موسیقی حسین علیزاده همراهیم. آثاری که هر یک بیانگر نگاه والای اجتماعی و هنری او به جامعه و موسیقی است.

کد خبر: ۱۰۵۹۶۹
۱۴:۱۷ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

تولد حسین علیزاده نوازنده تار

دیدارنیوز ـ شهرام صارمی از نوازندگان و پژوهشگران حوزه موسیقی، روز دوشنبه اول شهریور به بهانه هفتادمین سالروز تولد حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی یادداشتی را منتشر کرد.

در بخشی از متن یادداشت شهرام صارمی آمده است:

بیش از چهار دهه است که با موسیقی حسین علیزاده همراهیم. آثاری که هر یک بیانگر نگاه والای اجتماعی و هنری او به جامعه و موسیقی است. نغماتی که هر یک برای ما دنیایی از خاطره، شادمانی، لذت و غم را در بر داشته، با آن‌ها زیسته ایم و بخش عمده‌ای از خاطرات موسیقی ما را رقم زده است. آثاری که هر یک به نوبه خود تحول و شوقی را در دوستداران موسیقی هنری برانگیخته است.

هیچگاه نتوانسته ام به طور کامل احساسم را نسبت به او بیان کنم. احساسی را که هرچه زمان پیش می‌رود و هرچه او را بیشتر می‌شناسم، عمیق‌تر می‌شود. احترام به او، احترام به حقانیت فرهنگ و هنر کشورمان، احترام به موسیقی ایران، احترام به پایمردی و ایستادگی در برابر هجمه‌های ضد فرهنگ و هنر، و احترام به شخصیت و فداکاری او در این ارتباط است. احترام به او، احترام به شخصیتی است که در قامت رفیق، تمام و کمال است.

این نوشتار، نه در خور ارزش‌های والای فرهنگی و هنری او و نه درخور تحلیل علمی آثارش است، فقط یادآور این نکته است که دوستش دارم و همیشه دوستش خواهم داشت و در این روز‌های تلخ، پرماتم و نا بسامان که هر روزمان با خبر‌های جانسوز، دردناک و ناگوار از جای جای میهن آغاز و به پایان می‌بریم، آنچه ره توشه ماست، امید است. درس بزرگی که از او فراگرفته ایم ...

به کجا‌ها برد این امید ما را؟ ... به هوایت همه جا در همه حال/ به امیدی بگشایم شب و روز، پر و بال

زادروزش خجسته و مبارک، از آن روز‌هایی است که شادمانی را دوباره به یادمان می‌آورد. اول شهریور ....»

برای مشاهده متن کامل شهرام پیرامون شخصیت هنری حسین علیزاده اینجا را کلیک کنید.

منبع: مهر
برچسب ها: موسیقی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر