تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!

پوشش واکسیناسیون ۸۵ درصدی فرهنگیان

محمد محسن بیگی، مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، از پوشش ۸۵ درصدی واکسیناسیون فرهنگیان در سطح کشور خبر داد.

کد خبر: ۱۰۵۹۴۶
۱۲:۴۶ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

پوشش واکسیناسیون فرهنگیان

دیدارنیوز ـ محمد محسن بیگی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: تا به امروز مجموع فرهنگیان واکسینه شده چه افرادی که به مراکز مشخص برای فرهنگیان مراجعه کردند وچه فرهنگیانی که بر اساس اولویت‌های سنی برای دریافت واکسن اقدام کرده اند در مجموع قریب به ۸۵ درصد را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: پوشش واکسیناسیون فرهنگیان در سطح کشور در استان‌های مختلف متفاوت است در برخی استان‌ها بالای ۹۵ درصد واکسینه و در برخی نیز ۵۰ درصد واکسینه داشته ایم.

وی در مورد فرهنگیان واکسینه شده تهرانی نیز گفت: به طور کلی میزان فرهنگیانی که در تهران واکسینه شده اند قریب به ۷۵ درصد از فرهنگیان این شهر را شامل می‌شود.

محسن بیگی در مورد واکسیناسیون دانش آموزان گفت: واکسیناسیون افراد زیر ۲۰ سال و تهیه واکسن برای آن‌ها از سال گذشته به عنوان مهمترین دغدغه و مطالبه آموزش و پرورش بود است اگرچه که هنوز واکسنی مورد استفاده این گروه سنی مجوز استفاده نگرفته است، اما این پیگیری‌ها ادامه دارد.

وی در مورد شیوه آموزش در سال تحصیلی جدید گفت: در مورد نحوه آموزش و بازگشایی مدارس، چون از روند بیماری بی اطلاعیم در این حد می‌توانیم بگوییم که آموزش از مهرماه آغاز خواهد شد، اما دستورالعمل‌های متفاوت و متنوعی در هر یک استان‌ها با توجه به شرایط بیماری وجود خواهد داشت که این موضوع از طریق مصوبه ستاد ملی کرونا اعلام خواهد شد.

وی گفت: در موضوع بازگشایی مدارس بازگشایی مدارس پروتکل مشترکی بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت در حال تنظیم است که هر زمان که خیز بیماری تغییر کرد بر اساس یکسری دستورالعمل‌هایی نحوه آموزش تعیین و بر اساس آن پروتکل‌ها عمل شود.

وی در پایان گفت: اگرچه که در پروژه مهر نیز با توجه به شرایط موجود بیماری تقسیم بندی‌هایی برای برخی از دروس انجام گرفته است، که برخی سرفصل‌ها حضوری و برخی مجازی انجام شود.

منبع: میزان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر