تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

نقش پلتفرم‌ها در افزایش قیمت مسکن/ شرایط سخت برای دریافت وام ودیعه مسکن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به شرایط سخت دریافت وام ودیعه مسکن گفت: بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن، باید به مردم اعتماد کند و دولت می‌توانست با ایجاد شرایطی زمینه را برای ارائه وام به مستاجران تسهیل کند.

کد خبر: ۱۰۵۷۷۲
۱۰:۳۴ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

شرایط سخت و دریافت وام ودیعه مسکن

دیدارنیوز ـ مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به ارائه وام ودیعه مسکن اظهار کرد: علی‌رغم وعده‌های دولت پیشین مبنی بر ارائه وام ودیعه مسکن و تسهیل گری در پرداخت آن، متاسفانه هنوز منابع تخصیص این وام مشخص نشده است و علاوه بر آن مردم برای تامین وام مورد نیاز خود به دلیل شرایط سخت بانکی با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

وی تصریح کرد: بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن، باید به مردم اعتماد کند و دولت می‌توانست با ایجاد شرایطی زمینه را برای ارائه وام به مستاجران تسهیل کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت گذاری توسط دولت اقدام منسوخی است، افزود: ورود دولت برای قیمت گذاری در عرصه مسکن، ضربه سنگینی را به بخش مسکن وارد کرد دولت با اعلام افزایش ۲۵ درصدی قیمت مسکن در سال جاری، زمینه را برای افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت فراهم کرد.

قلی خسروی ادامه داد: میزان نرخ اعلامی برای پرداخت ودیعه مسکن هیچ ارتباطی با شرایط بازار و حتی افزایش ۲۰ درصدی قیمت خانه از سوی دولت ندارد و باید پیش از تصویب این طرح، از نظرات فعالان این حوزه استفاده می‌شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نقش پلت فرم‌های مانند دیوار و شیپور و فضای مجازی در افزایش قیمت چشمگیر بوده است به گونه‌ای که قیمت گذاری‌های غیر اصولی باعث بالا رفتن سطح قیمت مسکن شده است.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر