تیتر امروز

دوم خردادی دیگر و بغضی ۲۵ ساله

دوم خردادی دیگر و بغضی ۲۵ ساله

دوم خرداد ۷۶ غبطه و بُغضی است که تبدیل به وا دریغای ما شده است، روزی که امید به فردا را در ما زنده کرد و امروز خود حسرت گذشته ما شده است و از ترس فردا هر سال می‌گوییم دریغ از پارسال.

تداوم فشارهای آمریکا بر رژیم صهیونیستی برای بازگشایی کنسولگری قدس

دولت آمریکا در حال ادامه فعالیت پشت پرده خود برای بازگشایی کنسولگری خود در شهر قدس اشغالی است.

کد خبر: ۱۰۴۵۰۰
۱۷:۳۰ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

تداوم فشارهای آمریکا بر رژیم صهیونیستی برای بازگشایی کنسولگری قدس

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، دولت آمریکا به فعالیت پشت پرده خود برای بازگشایی کنسولگری در قدس ادامه می‌دهد و روزنامه «اسرائیل الیوم» نوشت، احتمال می‌رود این مسأله در نشست بین نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مطرح شود که انتظار می‌رود این نشست در اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود

پیش نویس قانون مطرح شده توسط نیر برکات، عضو حزب لیکود که مانع بازگشایی این کنسولگری می‌شود به تاخیر افتاده است.

براساس قانون پیشنهاد شده توسط نیر برکات، دولت، نمایندگی هیأت دیپلماتیک در قدس را که به یک رژیم سیاسی خارجی خدمت می‌کند، باز نخواهد کرد؛ از آنجا که هدف کنسولگری خدمت به فلسطینیان است، این قانون مانع از باز شدن آن توسط وزیر خارجه رژیم صهیونیستی می‌شود.

از سوی دیگر، به خاطر حفظ موجودیت دولت لاپید، از دولت بایدن انتظار نمی‌رود که به دولت رژیم صهیونیستی فشار بیاورد یا خواسته‌های سخت‌گیرانه‌ای به آن تا زمان تصویب بودجه کنست اعمال کند.

در همین راستا، یک منبع نزدیک به کاخ سفید اعلام کرد: دولت به خوبی می‌داند بودجه، معیاری برای بقای دولت است؛ بنابراین تا زمانی که تصویب نشود، ما قصد ایجاد شوک‌هایی را نداریم که آن را به خطر بیندازد.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد، آمریکا خواهان عدم بازگشت بنیامین نتانیاهو به پست نخست وزیری است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا دو ماه پیش اعلام کرد که ایالات متحده قصد بازگشایی کنسولگری آمریکا در شهر قدس را دارد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور آن را بست

منبع: ایسنا
برچسب ها: کنسولگری قدس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی