تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش

ادامه واکسیناسیون معلمان تا اواخر مرداد/ مدارس اول مهرماه بازگشایی می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات بازگشایی مدارس و ارائه آموزش حضوری از اول مهرماه، گفت: جایی برای نگرانی خانواده‌ها وجود ندارد. چون هیچ کاری در آموزش و پرورش در این خصوص، بدون هماهنگی با وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا انجام نخواهد شد.

کد خبر: ۱۰۴۳۲۱
۱۶:۲۲ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

واکسیناسیون معلمان و بازگشایی مدارس

دیدارنیوز ـ محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان و زمان بازگشایی مدارس اظهار کرد: خوشبختانه طرح واکسیناسیون فرهنگیان با استقبال همکاران فرهنگی روبه‌رو شده و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

حاجی میرزایی افزود: طبق هماهنگی‌های صورت‌گرفته با ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، طرح واکسیناسیون همکاران فرهنگی تا اواخر مردادماه در سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در این طرح معلمان، رانندگان سرویس‌های مدارس، مربیان مهد‌های کودک و هر فردی که در مجموعه آموزش و پرورش و در کادر مدرسه فعالیت دارد، واکسینه می‌شوند.

حاجی میرزایی با اشاره به نگرانی برخی خانواده‌ها از حضور دانش آموزان در مدارس، تصریح کرد: هیچ کاری در آموزش و پرورش بدون هماهنگی با وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا درخصوص بازگشایی مدارس انجام نخواهد شد و تمام ملاحظات و تدابیر بهداشتی برای بازگشایی مدارس در نظر گرفته شده است؛ بنابراین خانواده‌ها نباید نگران حضور فرزندانشان در مدارس باشند.

حاجی میرزایی بر ضرورت بازگشایی مدارس به عنوان یک نیاز اساسی تأکید کرد و گفت: دور بودن طولانی‌مدت دانش‌آموزان از مدارس تبعات و آسیب‌های جدی به دنبال دارد؛ لذا مطابق پروتکل‌های وزارت بهداشت، بازگشایی مدارس از اول مهرماه انجام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که واکسیناسیون فرهنگیان اجباری است یا اختیاری، بیان کرد: ما خدمات لازم را برای واکسینه کردن تمام فرهنگیان فراهم کرده‌ایم و از سوی دیگر با توجه به حضوری بودن مدارس توصیه می‌شود حتما واکسن بزنند تا سلامت خود و دانش آموزان را تضمین کنند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر