تیتر امروز

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.
آزاد شدن ورود به سکو‌های آزادی
فوتبال گیت (۳۲)

آزاد شدن ورود به سکو‌های آزادی

هفته پنجم لیگ برتر به پایان رسید. هفته ای که باز هم جنجال داوری داشت و تقابل امیر قلعه نویی و فرهاد مجیدی بخش ویژه آن بود.
معاون درمان ستاد کرونای تهران

آمار بیماران کرونایی بستری در ۱۶ ماه اخیر بی‌سابقه است/ استفاده از ظرفیت سوله‌های بحران شهرداری

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به اینکه آمار فعلی بیماران کرونایی بستری در ۱۶ ماه اخیر بی‌سابقه است، گفت: در روز‌های آینده از ظرفیت سوله‌های بحران شهرداری استفاده خواهیم کرد.

کد خبر: ۱۰۳۳۶۹
۱۳:۴۷ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

آمار بستری بی سابقه بیماران کرونایی

دیدارنیوز ـ نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با تاکید بر گستردگی شیوع کرونا گفت: ما تمام امکاناتی که در تهران داریم را برای سرویس دهی بیماران کرونایی در نظر گرفتیم و مرز ۱۰ هزار نفر هم برای بستری‌ها رد شده است که در ۱۶ ماه اخیر این موضوع اصلا سابقه نداشته است.

وی بیان کرد: آن چیزی که بهترین نتیجه را برای ما داشته است، کلینیک‌های بستری موقت بوده است، بیماران با علائمی مثل درگیری ریوی می‌آیند، داروی تخصصی کرونا را به صورت روزانه دریافت می‌کنند و ارزیابی پزشکی می‌شوند.

معاون درمان ستاد کرونای تهران ادامه داد: تقریبا تمام بیمارستان‌ها الان درگیر شدند و بالای ده هزار تخت درگیر این مسئله است، خیلی از موارد هم به شکل موقت در ورودی بیمارستان‌ها ایجاد می‌شود و ما برای بستری موقت از ظرفیت کلینیک‌های شهرداری هم در یک الی دو روز اخیر و در روز‌های آینده از ظرفیت سوله‌های بحران شهرداری استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اظهارات مسئولان هلال احمر مبنی بر امکان در اختیار گذاشتن برخی مراکز برای واکسیناسیون گفت: هر مرکزی که بتواند شرایط و استاندارد‌های لازم و فاصله فیزیکی را در نظر بگیرد، معرفی می‌شود و برای واکسیناسیون مورد تایید قرار می‌گیرد.

توکلی در مورد انتقاد بیماران کرونایی از نبود سرم و دارو‌های کرونا در داروخانه‌ها افزود: این موضوع مرتفع شده است، یعنی هفته‌ی گذشته این کمبود‌ها وجود داشت، اما الان در داروخانه‌ها در حال توزیع است و انشالله دیگر مشکلی وجود نخواهد شد.

او با اشاره به واکسیناسیون خبرنگاران و اینکه اولویت بندی خاصی برای تزریق به آن‌ها وجود ندارد، بیان کرد: اینکه قرار شد خبرنگاران از طریق سامانه ثبت نام واکسن http://salamat.gov.ir برای واکسیناسیون اقدام کنند، مبتنی بر تصمیمی بوده که از طرف معاونت بهداشت گرفته شده تا واکسیناسیون هم قابل رهگیری باشد و هم زمان دقیق آن مشخص شود.

توکلی در پاسخ به این سوال که چه واکسن‌هایی به آن‌ها تزریق می‌شود؟ گفت: سبد واکسنی که در شهر تهران وجود دارد، واکسن سینوفارم و برکت است، خبرنگاران می‌توانند یکی از این واکسن‌ها را انتخاب کنند که هر دو عارضه‌ی خاصی هم ندارد و کاملا واکسن‌های ایمنی هستند و با خیال راحت می‌توانند تزریق خود را انجام دهند.

وی در مورد تعداد خبرنگارانی که در تهران برای واکسیناسیون ثبت‌نام کرده‌اند؟ گفت: تعداد دقیقی الان در دست ندارم، ولی عمدتا اسامی خبرنگاران ثبت شده است و خبرنگارانی که در جا‌های پرریسک، شلوغ و مناطق پرازدحام تردد دارند یا در مراکز بهداشتی درمانی در رفت و آمد هستند، در اولویت دریافت واکسن قرار دارند.

منبع: ایلنا
برچسب ها: آمار کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر