تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

رئیس جمهوری مکزیک: بایدن باید درباره لغو تحریم کوبا تصمیم گیری کند

رئیس جمهوری مکزیک گفت، بایدن باید درباره تحریم کوبا در بحبوحه بزرگترین ناآرامی‌ها در این کشور حوزه کارائیب تصمیم گیری کند.

کد خبر: ۱۰۲۳۳۵
۱۱:۰۱ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

رئیس جمهوری مکزیک:

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک گفت، رای گیری کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل برای پایان تحریم‌ها علیه کوبا کافی نیست و باید در این باره تصمیمی جدی گرفته شود چون اکثریت کشورهای جهان مخالف چنین تحریمی هستند.

وی ادامه داد: واقعا قابل درک نیست که در چنین برهه‌ای، آمریکا بخواهد یک کشور مستقل را با یک محاصره مورد مجازات قرار دهد. فکر می‌کنم جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا باید درباره این تحریم‌ها یک تصمیم جدی بگیرد. این یک درخواست محترمانه و نه از سوی مداخله است. ما باید سیاس را از مسائل انسانی متمایز بدانیم.

رئیس جمهوری مکزیک همچنین ادامه داد، برای خانواده‌های کوبایی باید محدودیت‌های کمتری برای انتقال پول از کسانی که در ایالات متحده یا هر کشور دیگری زندگی می‌کنند، اتخاذ شود. وقتی این پول برای دولت نیست چطور می‌توان آن را بلوکه کرد؟

انتقال پول به کوبا حدود دو تا سه میلیارد دلار در سال است و به سومین منبع دلاری پس از خدمات صنعتی و گردشگری تبدیل شده است.

انتقال پول به کوبا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و سیاست‌های محدود کننده او با کندی همراه شد.

لوپز اوبرادور همچنین گفت، تحریم‌های آمریکا باعث این اعتراضات در کوبا شده چون این کشور از زمان فروپاشی شوروی در دهه ۹۰ میلادی با بدترین بحران اقتصادی خود روبرو شده است؛ دولت هاوانا اما این اعتراضات را به گردن ضد انقلاب‌های مورد حمایت مالی واشنگتن انداخته است.

قرار است مکزیک با کشتی‌های باربری مواد غذایی و دارویی شامل سرنگ، کپسول‌های اکسیژن و ماسک به کوبا ارسال کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر