تیتر امروز

نماینده مجلس: اطلاعی از قطعی اینترنت در تبریز ندارم

محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز در مجلس با بیان این جمله که جو آرامی در تبریز حاکم است، گفت: این اعتراضات به گونه ای نبود که درگیری در آن وجود داشته باشد پس از فراخوانی که در داخل و خارج داده شد در همان ساعت اولیه مردم پراکنده شدند.

کد خبر: ۱۰۲۳۲۶
۱۰:۳۰ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

نماینده مجلس:

دیدارنیوز - نماینده تبریز در مجلس با بیان این جمله که جو آرامی در تبریز حاکم است، گفت: این اعتراضات به گونه ای نبود که درگیری در آن وجود داشته باشد پس از فراخوانی که در داخل و خارج داده شد در همان ساعت اولیه مردم پراکنده شدند.

«محمدحسین فرهنگی»، نماینده تبریز در مجلس، در رابطه با "اعتراضات اخیر در تبریز" گفت: اعتراضات بصورت گسترده نبود، در روز یک شنبه در ساعت معینی تجمعاتی شکل گرفت اما با حضور عوامل امنیتی دیگر ادامه پیدا نکرد.

او در خصوص تعداد بازداشتی بیان کرد: طبیعتا به صورت متفرقه ممکن است افرادی بازداشت شده باشند. بخشی از اخباری که در فضای منتشر شد منطبق با واقعیت است و بخشی دیگر فقط صداگذاری هایی است که انجام شده است، مثلا خود فیلمبردار مطلبی را می گوید و شعاری را می دهد با گوشی خود فیلم می گیرد و ربطی به جمعیت حاضر نداشته است.

فرهنگی با بیان این جمله که جو آرامی در تبریز حاکم است، گفت: این اعتراضات به گونه ای نبود که درگیری در آن وجود داشته باشد پس از فراخوانی که در داخل و خارج داده شد در همان ساعت اولیه مردم پراکنده شدند.

او در خصوص قطعی اینترنت در تبریز بیان کرد: اطلاعی از قطعی اینترنت در تبریز ندارم اینکه ایا قطعی برای همان محدوده خاص بوده و یا وسیع تر از آن، زیرا قاعدتا نهادهای خاصی مسئول این کار هستند.

نماینده تبریز در ادامه در خصوص طرح صیانت از فضای مجازی گفت: با قصد آنکه باید از حقوق مردم در فضای مجازی صیانت کنیم با اصل طرح موافق هستم و مخالفت نمایندگان با اصل 85 شدن این طرح است، اگر از آنها سوال کنید اعلام همراهی دارند می گویند بله، باید از آسیب های این فضا مراقبت کرد. معتقدم هر تصمیمی در این زمینه گرفته می شود باید به صورت بحث های علنی در صحن علنی مجلس باشد.

فرهنگی در ادامه بیان کرد: طرح اولیه ای که مطرح شده ملاک نیست زیرا خیلی از موارد دست خوش تغییراتی می شوند، طرح ها اینگونه هستند که حتی گاهی عنوانش عوض می شود و گاهی محتوایش تغییرات اساسی پیدا می کند. مثل همین موضوعی که در مجلس نهایی شد و به شورای نگهبان ارسال شده که در مورد الزام دستگاه‌های اجرایی به پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی بود، نه عنوان و نه محتوا شباهتی به طرح اولیه ندارد. لذا نگرانی هایی که از برخی جزئیات این طرح وجود دارد آنها همه قابل اصلاح هستند. پس از ارائه گزارش کمیسیون اظهارنظر و قضاوت خواهیم کرد. رهبری به رها شدگی فضای مجازی اشاره داشتند، این رها شدگی را همه قبول دارند، در هیچ مجموعه ای رها شدگی نداریم لذا برای این رهاشدگی باید تدبیر شود. رها شدگی به معنای محدود سازی نیست جلوگیری از ناهنجاری ها و آسیب ها است.

نماینده تبریز در مجلس گفت: فضای مجازی باید قابلیت نظارت داشته باشد و از ناهنجاری ها جلوگیری شود چندی پیش یک ترویج فحشا خودکشی را در فضای مجازی داشتیم که این به خانواده ها، نوجوانان و افرادی که اطلاع کافی ندارند آسیب می زند

منبع: انتخاب
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر