تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

برگزاری دور جدید مذاکرات کابل – طالبان احتمالا در اوت

براساس گزارش رسانه‌ها، نشست عالی رتبه بعدی میان طالبان و هیات دولت افغانستان در پایتخت قطر انتظار میرود در ماه آتی میلادی (اوت) انجام شود.

کد خبر: ۱۰۲۲۰۶
۱۴:۰۰ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۰

مذاکرات طالبان

دیدارنیوز - شبکه خبری طلوع نیوز افغانستان یکشنبه به نقل از منابع نزدیک به تیم‌های مذاکره کننده گزارش داد، انتظار میرود دور بعدی با تمرکز بر تلاش‌ها برای ایجاد یک چارچوب برای مذاکرات صلح، در سایه خروج نیروهای خارجی که قرار است پایات اوت تکمیل شود، برگزار شود.

آخرین دور مذاکرات صلح میان هیاتهای افغانستان اواسط ژوئیه در دوحه برگزار شد. طرفین روی تسیهل سراسری واکسن کرونا و جلوگیری از مرگ و میر غیرنظامیان توافق کردند. بر خلاف انتظارات، آنها نتوانستند روی آتش‌بس عید قربان یا توافق برای تبادل زندانیان هم نظر شوند.

در هفته‌های اخیر با افزایش تحرکات نظامی طالبان که بعد از آغاز خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان در ماه مه شروع شد، خشونت‌ها در این کشور جنگ زده رو به افزایش رفت. خروج این نظامیان، یکی از مواد توافق طالبان و ایالات متحده بود که فوریه سال گذشته در جریان نشست دوحه حاصل شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: طالبان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر