تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

مادورو نامه واتیکان را "چکیده‌ای از نفرت و کینه" خواند

رئیس‌جمهوری ونزوئلا نامه وزیر خارجه واتیکان خطاب به تاجران محلی را که از سیاستمداران کاراکاس خواسته بود تا مذاکراتی جدی برای حل بحران این کشور در پیش بگیرند، "چکیده‌ای از تنفر" توصیف کرد.

کد خبر: ۱۰۱۶۳۸
۱۳:۰۲ - ۳۱ تير ۱۴۰۰

مادورو نامه واتیکان را

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، نامه کاردینال پیترو پارولین، وزیر خارجه واتیکان عصر سه‌شنبه در مجمع سالانه بزرگترین سازمان تجاری ونزوئلا به نام فدکاماراس از طرف نماینده کلیسای کاتولیک خوانده شد.

یک مقام دولتی ارشد پس از سالها در این نشست شرکت کرد که نشانه کاهش تنشها میان رهبران تجاری و دولت سوسیالیست است. نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در افتتاح این نشست نقش داشت تا پایان سالها رکود در این کشور عضو اوپک که زمانی شکوفا به شمار میرفت، رقم بخورد.

مادورو در سخنرانی تلویزیونی خود با متهم کردن پارولین به مداخله در امور ونزوئلا گفت: وقتی همه از تولید و غلبه بر این بحران اقتصادی صحبت میکنند، یک کشیش ناشناس نامه‌ای را از جانب پیترو پارولین میخواند، نامه‌ای که چکیده‌ای از تنفر و کینه بود.

واتیکان هنوز به این اظهارات واکنشی نداشته است.
اظهارات مادورو در شرایطی مطرح میشود که دولت و اپوزیسیون ونزوئلا برای مذاکراتی با هدف ایجاد تفاهم روی شرایط انتخاباتی آماده می‌شوند.

در نامه وزیر خارجه واتیکان تاکید شد "یک راه حل برای بحران ونزوئلا تنها زمانی حاصل می‌شود که ونزوئلایی‌ها و به ویژه کسانی که مقداری مسوولیت سیاسی دارند، مایل باشند بنشینند و به طور جدی درباره مشکلات جدی و یافتن راهکار برای نیازهای واقعی ونزوئلایی‌ها مذاکره کنند."

ماه گذشته کاردینال بالتازار پوراس از ونزوئلا گفت، کلیسای کاتولیک مایل است برای گفت‌وگوی دو طرف میانجیگری کند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی