تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

هفتمین محموله واکسن کرونای هلال‌احمر به ایران رسید/ آماده واردات ۳۰ میلیون دوز واکسن هستیم

رئیس جمعیت هلال احمر از ورود هفتمین محموله واکسن کرونا به کشور که از سوی این جمعیت تامین شده است، خبر داد.

کد خبر: ۱۰۰۹۸۵
۱۰:۲۳ - ۲۷ تير ۱۴۰۰

کریم همتی ورود هفتمین محموله واکسن کرونای هلال‌احمر به ایران

دیدارنیوز ـ دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: صبح امروز یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰، هفتمین محموله واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر در فرودگاه امام خمینی (ره) برای توزیع سریع و سراسری در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی گفت: در این مرحله یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۶۰۰ دوز واکسن به کشور وارد شد.

به گفته وی، با ورود این محموله، واکسن‌ها تاکنون توسط ۹ پرواز به کشور منتقل شده است و مجموعا ۸ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن توسط هلال احمر وارد کشور شده است.

همتی گفت: جمعیت هلال احمر در تلاش است با کمک همکارانِ سایر دستگاه‌ها و شرکای بین‌المللی در امر تهیه و انتقال واکسن به داخل کشور همچون گذشته فعالیت داشته باشد.

آماده واردات ۳۰ میلیون دوز واکسن کرونا هستیم

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین در جلسه با رئیس‌جمهور منتخب گفت: در این جلسه به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر فعالیت‌های مهم این نهاد را تشریح کردم. نخستین گزارشی که به رئیس جمهور منتخب دادم درباره روند واردات واکسن کرونا بود. ما چند ماهی پیش از پایان سال گذشته آمادگی هلال احمر را برای واردات واکسن از منابع معتبر به وزارت بهداشت اطلاع دادیم، اما مجوز رسمی ما برای واردات ۱۰ میلیون دوز واکسن کرونا در ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۰ صادر شد. در فاصله کمتر از ۳ هفته نخستین محموله واکسن را وارد کردیم و از آن موقع تا کنون بالغ بر ۷ میلیون دوز واکسن وارد کشور و تحویل وزارت بهداشت شده است.

وی که به عنوان یکی از اعضای دست‌اندرکار تامین واکسن کرونا دراین جلسه حضور داشت، افزود: در این جلسه پس از تشریح فعالیت‌های پیشین در زمینه واردات واکسن، از اعلام آمادگی این جمعیت برای واردات ۳۰ میلیون دوز دیگر تا زمان تامین واکسن داخلی خبر دادم که چنانچه مورد تایید و تصویب ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت قرار بگیرد، می‌توانیم با توجه به ارتباطات مهم بین المللی خود با کشور‌های دیگر و خصوصا فدراسیون بین المللی و صلیب سرخ سریعا نسبت به رفع نیاز کشور اقدام کنیم.

همتی گفت: تامین واکسن مورد نیاز برای اتباع و پناهندگان در کشور از جمله موارد دیگری بود که توسط رئیس جمعیت هلال احمر در این نشست مطرح شد و وی گفت فدراسیون و مراکز بین المللی ۲ میلیون دلار اعتبار مالی در اختیار جمعیت هلال احمر قرار داده اند تا نسبت به واکسیناسیون اتباع و پناهندگان در کشور اقدام شود. با توجه به اینکه عدم واکسیناسیون این افراد می‌تواند بر شیوع بیماری در کشور دامن بزند، در این جلسه آمادگی هلال احمر در این زمینه نیز مورد تاکید قرار گرفت.

وی یکی دیگر از مباحث عنوان‌شده در این جلسه را موضوع کمک به تسریع واکسیناسیون در کشور اعلام کرد و افزود: جمعیت هلال احمر ۱۶۰ مرکز واکسیناسیون در سراسر کشور دارد که تجربیات ارزشمندی در زمینه واکسیناسیون خصوصا برای حجاج دارند. در این جلسه تاکید کردم که می‌توانیم تعداد این مراکز را به ۵۰۰ مرکز افزایش داده و با توجه به حجم بالای واکسیناسیون به تسریع در این زمینه کمک کنیم.

برای اجرای نتایج نشست برنامه‌ریزی می‌کنیم

همتی با تاکید بر نتایج مفید این نشست اذعان داشت: در این جلسه رئیس جمهور منتخب ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته بر اولویت حمایت از متخصصان داخلی برای تولید واکسن تاکید کردند، اما پیگیری واردات واکسن را تا زمان رفع نیاز از داخل کشور، نیز ضروری شمردند. علاوه بر این تاکید ایشان بر ضرورت کمک همه نهاد‌ها و ظرفیت‌ها از جمله جمعیت هلال احمر برای تسریع واکسیناسیون در کشور بود که مقرر شد هماهنگی‌های بعدی در این زمینه از سوی وزارت بهداشت انجام شود.

رئیس جمعیت هلال احمر بر برنامه ریزی این نهاد برای اجرا کردن سیاست‌ها و تصمیمات اتخاذ شده تاکید کرد و افزود: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با هماهنگی و هم افزایی با سایر نهاد‌ها بتوانیم اهداف دولت سیزدهم را در کنترل این بحران ملی محقق کنیم.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر