تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

رئیس سازمان سنجش: کنکور امسال آسان‌تر از پارسال بود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه کنکور امسال غیر از درس ریاضی نسبت به سال قبل آسان‌تر بوده است، گفت: منتظریم آموزش و پرورش بگوید کدام سئوال خارج از کتاب بوده تا بررسی کنیم.

کد خبر: ۱۰۰۰۷۱
۱۰:۱۴ - ۲۱ تير ۱۴۰۰

 کنکور امسال آسان‌تر از پارسال

دیدارنیوز ـ ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون سراسری امسال ۷۱ عنوان درسی مورد امتحان قرار گرفت با حدود ۱۵۰۰ سوال که با احتساب سوالات خارج از کشور، این عدد به ۳ هزار می‌رسد.

وی ادامه داد: مطالب همکاران آموزش و پرورشی حاکی است که در مبحث درس ریاضی تعدادی از سوالات خارج از کتب درسی بوده است.

خدایی افزود: برآورد ما این است که کنکور ما به غیر از درس ریاضی نسبت به سال قبل ۱۵ درصد ساده‌تر شده است و از آنجا که اهداف آموزشی ما نسبت به آموزش و پرورش متفاوت است آموزش عمومی با آموزش عالی کشور هم فرق می‌کند از همین رو هدف از آزمون ما ایجاد رقابت است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در مبحث ریاضی سوالات ما ترکیبی و مفهومی بوده است، ما منتظر هستیم تا بگویند کدام سوال خارج از کتاب بود تا ما آن را به طراحان سوال ارجاع دهیم و پس از بررسی‌ها اگر مشخص شود که سوالات واقعا خارج از کتاب بوده و ادعای همکاران آموزش و پرورش صحیح است نتیجه را به نفع داوطلبان آزمون سوق می‌دهیم و سوالات خارج از کتاب حذف خواهد شد.

وی تصریح کرد: داوطلبان آزمون نگران بخش ریاضی نباشند، زیرا امسال با نمره کمتر نسبت به سال قبل از تراز بیشتری برخوردار خواهند شد و سازمان سنجش به نفع داوطلبان تصمیم خواهد گرفت.

منبع: مهر
برچسب ها: کنکور سراسری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: