تیتر امروز

جدال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی!
برگی از تاریخ تعلل در واردات واکسن

جدال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی!

در بحبوحه بحران کرونا سازمان نظام پزشکی برای واردات واکسن کرونا اعلام آمادگی کرد. این کار با استقبال وزارت بهداشت مواجه نشد و یک کشمکش رسانه‌ای حول آن شکل گرفت. اما ماجرا چه بود؟
از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب
عضویت ایران در شانگهای

از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب

عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای با سر و صدای رسانه‌ای بسیاری همراه بوده است؟ آیا این رخداد نشان از ورود رسمی ایران به یک بلوک جهانی جدید دارد یا تنها اقدامی برای موازنه قدرت با غرب در...

توضیحات سخنگوی گمرک درباره ازدحام در مرز نوردوز/ شرط تازه ارمنستان برای ورود ایرانیان

سخنگوی گمرک ایران تاکید کرد: وضعیت تردد مرزی مسافران ایرانی عازم ارمنستان از صبح امروز به حالت عادی بازگشته است و تراکم بالای جمعیت در مرز نوردوز وجود ندارد.

کد خبر: ۹۹۸۰۰
۱۵:۰۹ - ۱۹ تير ۱۴۰۰

توضیحات سخنگوی گمرک درباره ازدحام در مرز نوردوز

دیدارنیوز ـ سید روح‌الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران گفت: ظرف دو روز گذشته ۱۸۰۰ ایرانی به مرز نوردوز برای ورود به ارمنستان و دریافت واکسن رایگان مراجعه کردند که به دلیل اقدام دولت ارمنستان در انجام تست کرونا برای ایرانیان وارد شده به انسوی مرز، ورود ایرانی‌ها به ارمنستان با کندی مواجه و منجر به ازدحام جمعیت در مرز نوردوز شد.

سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: با توجه به کند بودن خدمات مرتبط با انجام تست‌های کرونا توسط کشور ارمنستان در آنسوی مرز، تعداد مراجعین با انجام تست‌ها همخوان نبود و به همین دلیل تراکم بالایی از ایرانیان عازم ارمنستان در مرز نوردوز صورت گرفت.

او گفت: تراکم زیاد هموطنان در مرز نوردوز به اندازه‌ای بود که حتی خط جمعیتی روی پل مرزی هم رسید و عده‌ای از هموطنان نیز دچار گرمازدگی شدند که با همکاری تیم درمان ارمنستانی به مشکل این عزیزان رسیدگی شد.


بیشتر بخوانید: ماجرای دزدیدن و خوردن گوشت مرده در شادگان خوزستان چیست؟


روح‌الله لطیفی اعلام کرد: طرف ارمنستانی به ایران اعلام کرد که، چون روند انجام تست‌های کرونا در آنسوی مرز به کندی صورت می‌گیرد، زمانی که جمعیت روی پل مرزی نوروز تخلیه شد اقدام به اعزام دیگر مسافران شود.

منبع: همشهری
برچسب ها: ارمنستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر