تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

زندگی ۷۵۰ هزار ایرانی با آلزایمر/ سالانه ۱۸۰ هزار مورد سکته مغزی داریم

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران هشدار داد: سالانه ۱۸۰ هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند و در بسیاری از مبتلایان به کرونا به علت التهاب عروقی و لخته شدن خون سکته مغزی بیشتر دیده می‌شود.

کد خبر: ۹۹۴۸۶
۱۴:۲۲ - ۱۶ تير ۱۴۰۰

زندگی ۷۵۰ هزار ایرانی با آلزایمر

دیدارنیوز ـ دکتر حسین پاکدامن روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: سکته مغزی از شایعترین بیماری‌های مغز و اعصاب است و در مبتلایان به کرونا این بیماری زیاد دیده شده و بسیاری از بیماران از عوارض سکته مغزی رنج می‌برند.

وی تصریح کرد: زمان طلایی در ساعات اولیه سکته مغزی برای درمان مهم بوده و باید در چند ساعت اولیه پس از ابتلا به این بیماری اقدامات درمانی سریع انجام شود تا فرد دچار ناتوانی روحی و جسمی نشود.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به دیگر بیماری‌های مغز و اعصاب گفت: آلزایمر یکی دیگر از این بیماری‌ها است و با توجه به افزایش امید به زندگی در کشور و پیر شدن جمعیت در آینده‌ای نزدیک با افراد زیادی که به آلزایمر مبتلا هستند مواجه خواهیم شد که زنگ هشداری برای ما است.

وی افزود: اکنون ۷۵۰ هزار بیمار آلزایمری در کشور وجود دارد و بر اساس آمار‌های جهانی یک سوم افراد با سن بالای ۸۰ سال به این بیماری مبتلا می‌شوند و لازم است سیاست گذاری‌های اساسی با پیر شدن جمعیت و جلوگیری از بروز مشکلات و افزایش هزینه درمان بیماران مبتلا به آلزایمر در کشور انجام شود.

پاکدامن اظهار داشت: سردرد نیز از دیگر بیماری‌های شایع مغز و اعصاب در کشور نسبت به کشور‌های غربی است و ۱۶ تا ۱۸ درصد مردم از میگرن رنج می‌برند.

وی تاکید کرد: اکنون ۸۵۰ هزار بیمار مبتلا به ام اس نیز داریم و جزو کشور‌های با شیوع بالا در این زمینه هستیم و لازم است این بیماری‌ها مورد توجه مسوولان و مردم قرار گیرد.

پاکدامن با بیان اینکه در دهه ۹۰ پیشرفت‌های زیادی برای درمان بیماری‌های یاد شده در کشور انجام شده افزود: دارو‌های زیاد و موثری برای درمان صرع، ام اس، سکته مغزی و ... کشف و تولید شده است، دارو‌های نسل دوم نیز تولید شدند، اما باید اقدامات پیشگیرانه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: سبک زندگی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: