تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

مردی به اتهام جاسوسی برای چین در آلمان دستگیر شد

دفتر دادستانی آلمان امروز (سه شنبه) از دستگیری مردی به ظن جاسوسی برای سرویس مخفی چین خبر داد.

کد خبر: ۹۹۳۷۱
۱۹:۰۴ - ۱۵ تير ۱۴۰۰

مردی به اتهام جاسوسی برای چین در آلمان دستگیر شد

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر دادستانی آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد، این مرد با نام "کلاوس ال" یک دانشمند سیاسی است و از ۲۰۰۱ در یک اندیشکده مشغول به کار بوده است. وی در جریان یک سفر برای ایراد سخنرانی در شانگهای در ۲۰۱۰ از سوی سرویس اطلاعات چین به کار گرفته شد و اطلاعاتی را به صورت منظم در ازای دریافت پول و سفرهایی به چین تا نوامبر ۲۰۱۹ در اختیار این سرویس اطلاعاتی قرار می‌داد.

دفتر دادستانی آلمان همچنین نوشت، این مظنون که قرار است امروز در دادگاهی در مونیخ حاضر شود، اطلاعات را از طریق رابط‌های مختلف سیاسی عالی رتبه که در طول چند سال کارش در این اندیشکده با آنها آشنا شده بود، دریافت و جمع آوری می‌کرد.

شبکه خبری ARD آلمان نیز گزارش کرد، این مرد برای بنیاد "هانس شیدل"، اندیشکده مستقر در مونیخ کار می‌کرد که با حزب باواریایی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان یعنی "اتحادیه سوسیال مسیحی" در ارتباط است؛ این بنیاد هنوز جوابی نداده است.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: