تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

ارتباط کمبود ویتامین دی با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده

بررسی‌های پژوهشگران نشان می‌دهد کمبود ویتامین دی موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می‌شود.

کد خبر: ۹۹۲۴۸
۱۰:۱۹ - ۱۵ تير ۱۴۰۰

ارتباط کمبود ویتامین دی و سرطان روده

دیدارنیوز ـ نیواطلس نوشت: درکشور‌هایی که افراد کمتر در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش آن از نوع یو وی بی قرار می‌گیرند، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ بیشتر است. بخش زیادی از این اشعه توسط لایه اوزون کره زمین جذب می‌شود.

پیش از این همه گمانه زنی‌هایی در مورد ارتباط بین کمبود ویتامین دی و ابتلا به سرطان روده بزرگ صورت گرفته بود، اما این ارتباط به طور قطعی کشف نشده بود. در پژوهش جدید این بررسی در ۱۸۶ کشور جهان انجام شده و شاخص‌هایی مانند رنگدانه‌های پوست، مصرف سیگار، سن و ... مورد توجه قرار گرفت.

بر اساس همین بررسی با افزایش سن و به خصوص بعد از ۴۵ سالگی تاثیر عامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای کاهش احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ افزایش می‌یابد. از همین رو بهتر است افراد با افزایش سن خود را از نور خورشید محروم نکنند تا ویتامین دی کافی را به طور طبیعی دریافت کنند. افراد کهنسال همچنین باید با مصرف مواد غذایی مفید و استفاده از مکمل‌های مناسب ویتامین دی کافی را به بدن خود برسانند.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: