تیتر امروز

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

نحوه دعوت و خط زدن قائمی از تیم ملی زیبنده والیبال نبود

عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون والیبال گفت: قائمی یکی از بازیکنان باتجربه و قابل‌قبول تیم ملی کشورمان است و این افراد باید با خاطرات خوش از تیم ملی کنار بروند، اما متاسفانه روش غلطی در تغییر نسل وجود دارد.

کد خبر: ۹۹۱۷۲
۱۶:۳۰ - ۱۴ تير ۱۴۰۰

نحو دعوت و خط زدن قائمی از تیم ملی زیبنده والیبال نبود

دیدارنیوز - بهنام محمودی درباره نحوه کنار گذاشتن فرهاد قائمی از تیم ملی والیبال کشورمان گفت: قائمی جزء معدود بازیکنان بدون حاشیه و بااخلاق تاریخ والیبال ایران است که برای تیم ملی زحمت بسیار زیادی کشیده است. این چرخه طبیعت است که بازیکنان پا به سن گذاشته‌اند و پس از مدتی هم باید کنار بروند و جای خود را به بازیکنان جوان‌تر بدهند. حواشی که بعد از خط خوردن فرهاد قائمی از تیم ملی به وجود آمده به هیچ عنوان زیبنده والیبال ایران نیست. به خصوص اینکه این تیم قرار است در میدان المپیک حاضر شود و من از همه اهالی والیبال و دوستان رسانه خواهش می‌کنم که از این حواشی دور شوند تا تیم ملی با آرامش در المپیک حاضر شود.

وی افزود: بازیکنان که هم اکنون در ترکیب تیم ملی والیبال کشورمان قرار دارند در شکوفایی این تیم نقش ویژه‌ای داشتند. هدف اصلی همه ما رسیدن به المپیک و نمایش قابل قبول در آن میدان است. در واقع هدف به هیچ عنوان شخص نیست، البته من از نقد سازنده بسیار استقبال می‌کنم، اما فکر می‌کنم در شرایط فعلی که چکیده چند ساله والیبال ایران قرار است در میدان المپیک حاضر شود، بهتر است به دور از حواشی و با آرامش کامل به میدان برود.

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال کشورمان عنوان کرد: من خودم هم نسبت به تغییر نسل انتقادهایی دارم. همانطور که گفتم قائمی یکی از بازیکنان باتجربه و قابل‌قبول تیم ملی کشورمان است و این افراد باید با خاطرات خوش از تیم ملی کنار بروند، اما متاسفانه روش غلطی در تغییر نسل وجود دارد که الان هم جای گفتن آن نیست و بهتر است به بعد از المپیک موکول شود. اما این زیبنده والیبال ایران نیست که بازیکنان باتجربه و کسانی که سال‌ها برای تیم ملی زحمت کشیده‌اند با ناراحتی و دلخوری کنار گذاشته شوند. حتی بهتر است به بازیکنان باتجربه بگویند که باید با جوانان رقابت کنند و برای حضور در تیم ملی باید با بازیکنان جوان رقابت کنند.

محمودی در پاسخ به این سوال که فرهاد قائمی از تیم ملی خداحافظی کرده بود اما رئیس فدراسیون از او خواست دوباره برگردد اظهار کرد: فرهاد قائمی که از بازیکنان تاثیرگذار تیم ملی والیبال کشورمان بوده و کارش را در تمام این سال‌ها به خوبی انجام داده است، درخواست رئیس فدراسیون دوباره به اردوی تیم ملی بازگشته است من فکر می کنم روش دعوت کردن این بازیکن و خط خوردنش به هیچ عنوان درست نبود به هر حال باید شان و منزلت بازیکنان قدیمی و با تجربه حفظ شود روش تغییر نسل هم در والیبال ایران تغییر کند زمانی که امثال من و ترکاشوند هستیم ملی خداحافظی کردیم چنین اتفاقاتی افتاد و الان دوباره می بینیم همان مسائل تکرار شده است. طبیعی است که رئیس فدراسیون چون مدیر غیر ورزشی است به مسائل فنی آگاه نیست و بهتر بود فرهاد قائمی را به کادر فنی پیشنهاد می‌داد تا اینکه او را به اردو دعوت کند و پس از آن آلکنو هم بلافاصله این بازیگن را خط بزند.

عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون والیبال در مورد کمک‌ کردن قائمی در پست دریافت کننده عنوان کرد: به نظر من تنها ایراد تیم ملی پست دریافت کننده نبود. به هر حال روش‌های تمرینی و کارهایی که جزء به جزء در میدان المپیک انجام می‌شود باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. من اعتقاد دارم یکی از دلایلی که تیم ملی در لیگ ملت‌ها توانست نتایج قابل قبولی کسب کند، این بود که بازیکنان در مدت زمان طولانی از یکدیگر دور بودند و نتوانستند با یکدیگر به هماهنگی برسند. شرایطی که در یک سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد و منجر به لغو تمامی مسابقات شد. بازیکنان را هم از شرایط آمادگی به دور کرد، آنها مدت طولانی است که در کنار هم بازی نمی‌کردند و به همین خاطر نتوانستند در لیگ ملت‌ها آن طور که انتظار می‌رفت به میدان بیایند. تیم ملی بازیکنان تاثیرگذاری در ترکیب خود دارد و بهتر است هدف اصلی را در شرایط فعلی حضور موفق و نمایش قابل قبول در المپیک بگذارند و برای رسیدن به آن تلاش کنند. در همین راستا از حواشی هم باید به دور باشند تا به تیم فشار بیرونی متحمل نشود.

منبع: آنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: