تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان
از سعدآباد تا توپکاپی ۱۰ + فایل صوتی

کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان

از «سعدآباد تا توپکاپی» عنوان ستون رضا قنبری روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل ترکیه در دیدار است؛ که به سیاست و جامعه ترکیه، مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه و روابط پر پیچ و خم آن‌ها می‌پردازد. دهمین...

گیلاس یکی از میوه‌های تابستانی سالم است. این میوه منبع عالی انرژی تلقی می‌شود و خوردن روزانه آن در روز‌های تابستانی مفید است.

کد خبر: ۹۹۱۳۲
۱۳:۵۹ - ۱۴ تير ۱۴۰۰

فواید خوردن گیلاس

دیدارنیوز ـ به نقل از اسپوتنیک، خوردن گیلاس روند خواب را عادی می‌کند، قدرت بینایی را بهبود می‌بخشد، هضم و عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد و به مقابله با گرفتگی عضلات و درد کمک می‌کند.

این موارد بسته به نژاد، اندازه و رنگ، نوع گیلاس ممکن است متفاوت باشد. اما تمامی گیلاس‌ها از صورتی تا قرمز محتوای مواد مغذی تقریباً یکسان است. گیلاس شامل ویتامین‌های E، C، B۳، B۴، B۵ و همچنین مواد معدنی آهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم و فسفر است.

ایرینا مالتسوا، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله‌ای می‌نویسد: هر نوع توت با رنگ تیره به عنوان مثال گیلاس، حاوی مواد مغذی گیاهی مفید، پلی‌فنول است که اگر در حد متوسط ​​مصرف شود، بدن را از اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد و در نتیجه از پیری محافظت می‌کند.

علاوه بر این، گیلاس همچنین حاوی مقدار زیادی آنتوسیانین است که یک آنتی‌اکسیدان قوی است. این مواد با جلوگیری از رشد بافت‌های تومور در بدن، عملکرد پیشگیرانه از ایجاد تومور در بدن را ایجاد می‌کند.

آنتی‌سیانین موجود در گیلاس شامل ترکیباتی است که در برابر عوامل و ریسک فاکتور‌های سرطان پوست مثل رادیکال‌های آزاد مخرب مقابله می‌کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: