تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

عکس یادگاری طالبان در دفتر احمدشاه مسعود!

طالبان دفتر "احمد شاه مسعود" دشمن سابق خود در ایالت تخار در شمال افغانستان را به اشغال درآورده و در دفتر احمد شاه مسعود عکس یادگاری گرفتند.

کد خبر: ۹۹۱۰۵
۱۳:۰۱ - ۱۴ تير ۱۴۰۰

عکس یادگاری طالبان در دفتر احمدشاه مسعود!

دیدارنیوز - شبه نظامیان طالبان با تصرف دفتر ژنرال فقید "احمد شاه مسعود" فرمانده پرآوازه "دره پنج شیر" در شمال افغانستان عکس یادگاری گرفتند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، تصاویری در صفحات اجتماعی به نشر رسیده که حاکی از اشغال دفتر احمد شاه مسعود در استان تخار افغانستان از سوی شبه نظامیان طالبان است

در این تصویر اتاق جلسات نظامی و مرکز فرماندهی احمدشاه مسعود در تخار به اشغال شبه نظامیان طالبان درآمده و این شبه نظامیان در حالی که روی صندلی‌های دفتر نشسته اند، عکس یادگاری گرفته اند.

احمد شاه مسعود در زمان حیات خود از این دفتر طرح‌های مقاومت در برابر گروه طالبان را رهبری می‌کرد. او ۲ روز پیش از حمله ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به آمریکا، از سوی یک گروه تروریستی که در پوشش یک گروه خبرنگاری و برای مصاحبه نزد او رفته بودند، ترور شد.

ادعای اشغال دفتر احمدشاه مسعود در حالی منتشر شده که "احمد مسعود" فرزند احمد شاه مسعود طی روز‌های اخیر می‌کوشد با سازماندهی نیرو‌های سیاسی و مردمی، جبهه‌ای برای مبارزه علیه طالبان تشکیل دهد.
گفتنی است طی روز‌های گذشته چند شهرستان از ایالت تخار در شمال افغانستان به اشغال شبه نظامیان طالبان درآمده است.


منبع: فرارو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: