تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

طالبان: تمامی نظامیان خارجی باید تا مهلت مورد توافق از افغانستان خارج شوند

سخنگوی طالبان اعلام کرد نظامیان خارجی اگر تا مهلت مورد توافق از افغانستان خارج نشوند به عنوان نیروی اشغالگر در نظر گرفته خواهند شد.

کد خبر: ۹۹۰۷۳
۱۱:۴۵ - ۱۴ تير ۱۴۰۰

طالبان: تمامی نظامیان خارجی باید تا مهلت مورد توافق از افغانستان خارج شوند

دیدارنیوز - «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان، در گفتگو با بی بی سی گفت: هر کدام از نظامیان خارجی اگر تا مهلت مورد توافق برای خروج سربازان غربی از افغانستان، از این کشور خارج نشوند به عنوان نیروی اشغالگر در نظر گرفته خواهند شد.
سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در ادامه گفت که طالبان در پی تصرف نظامی کابل نیست ولی هیچ سرباز خارجی، از جمله پیمان کاران نظامی نباید در این شهر باقی بمانند.

شاهین گفت: اگر نظامیان آنها برخلاف توافق دوحه در افغانستان باقی بمانند، آن وقت رهبران ما درباره اقدام مقتضی تصمیم گیری خواهند کرد. ما واکنش نشان خواهیم داد و تصمیم نهایی با رهبری طالبان است.
شاهین با ذکر این موضوع که مردم ما به فعالیت سازمان‌های غیردولتی و سفارتخانه‌ها نیاز دارند، عنوان داشت که طالبان مخالف ادامه حضور نظامیان خارجی است اما به دیپلمات‌ها، اعضای سازمان‌های غیردولتی و دیگر شهروندان خارجی حمله نخواهد کرد.

سهیل شاهین همچنین خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه بگرام را لحظه‌ای تاریخی عنوان کرد.
در پی خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی بگرام در نزدیکی کابل و پایان مأموریت ناتو در افغانستان، گزارش‌هایی درباره ادامه حضور حدود یک هزار نظامی این سازمان که عمدتاً آمریکایی خواهند بود، منتشر شده است.
هدف از ادامه حضور این نظامیان در افغانستان، حفاظت از سفارتخانه‌های کشورهای عضو ناتو و فرودگاه بین المللی کابل عنوان شده است.

هم زمان با ادامه خروج نظامیان غربی از افغانستان خشونت‌های نظامی در این کشور افزایش یافته و طالبان در حال گسترش مناطق تحت اختیار خود است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: