تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

جاکوب زوما حاضر به زندان رفتن نیست

رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی اعلام کرد که خودش را برای اجرای حکم ۱۵ ماه حبس معرفی نمی‌کند و حاضر به زندان رفتن نیست.

کد خبر: ۹۹۰۵۸
۱۱:۰۱ - ۱۴ تير ۱۴۰۰

جاکوب زوما حاضر به زندان رفتن نیست

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جاکوب زوما ۷۹ ساله، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی روز سه‌شنبه به خاطر اهانت به دادگاه به ۱۵ ماه حبس محکوم شد. زوما که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ میلادی به عنوان رئیس جمهور بر آفریقای جنوبی حکومت کرد، از دستور دادگاه برای حضور در مقابل کمیسیون دولتی و ارائه مدارک در یک تحقیقات فساد امتناع کرد. زوما روز جمعه درخواست تجدیدنظر داد و در آن از این دادگاه خواست تا حکمش را لغو کند؛ حکمی که به گفته زوما ظالمانه و تحقیرآمیز است.

زوما به خبرنگاران گفت: این حکم مردم ما را به یاد روزهای آپارتاید می‌اندازد. فرستادن افراد به زندان بدون محاکمه می‌تواند تحریف عدالتمان باشد. لازم نیست که من به زندان بروم چرا که ما قبلا به دادگاه‌ها مراجعه کرده‌ایم

زوما در حال حاضر به خاطر فسادی که ادعا شده در دوران ۹ سال ریاست جمهوری‌اش رشد کرده، تحت تحقیق قرار دارد. وی در سال ۲۰۱۸ میلادی در بحبوحه یک رسوایی فساد گسترده از قدرت برکنار شد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: