تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

ظاهر شبکه جام جم تغییر می‌کند

شبکه جهانی جام جم اقدام به بازنگری در رنگ و فونت لوگوی شبکه کرده است که در روز‌های آینده این تغییر اجرا خواهد شد.

کد خبر: ۹۸۹۷۷
۱۶:۲۰ - ۱۳ تير ۱۴۰۰

تغییر در ظاهر شبکه جام جم

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ شبکه جام جم در راستای اهداف خود نسبت به انتقال فرهنگ و تمدن ایرانی و با توجه به سلایق متفاوت مخاطبانش، ضمن حفظ طرح اصلی لوگو که بر مبنای گل نیلوفر آبی و بیانگر نماد‌های مشترک با عقاید سایر ملل است، اقدام به بازنگری در رنگ و فونت لوگوی شبکه کرده است.

این شبکه از اسفند سال ۹۸ با توجه به ضرورت تعامل بیشتر با ایرانیان خارج از کشور و فارسی زبانان دنیا، سه کاناله شد و تاکنون هرسه کانال با یک لوگوی ثابت و یک لوگوتایپ انگلیسی مخصوص به خود به روی آنتن رفته، لوگو تایپ جدید طراحی شده به زبان فارسی به همراه عدد هر کانال، هم نشان دهنده فارسی زبان بودن کانال هاست و هم با هماهنگی کامل در طرح کلی لوگو، به زیبایی بیشتر قاب تصویر کمک می‌کند. رنگ فیروزه‌ای در پره‌های لوگو که نماد آرامش فکری و ذهنی و کاهش استرس و اضطراب و همچنین صداقت و اعتماد است و در معماری سنتی به وفور دیده می‌شود در کنار رنگ مکمل زرد و نارنجی دایره وسط لوگو و عدد‌های سه کانال، انرژی مضاعف به طرح می‌دهد.

یکی از فرم‌های اصلی استفاده شده در گرافیک جدید شبکه، پره‌های لوگوی شبکه است که هم قابلیت استفاده در گرافیک دارد و هم کاملا لوگوی شبکه را تداعی می‌کند. از این فرم با تکرار در زوایای مختلف استفاده شده که به معنی تنوع در برنامه‌های شبکه، تنوع بینندگان، و در حالت کروی بودن به معنی پخش برنامه در نقاط مختلف کره زمین است.

برچسب ها: تلویزیون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: