تیتر امروز

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم
«دیپلمات»؛ برنامه هفتم

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محسن روحی صفت، مسئول پیشین ستاد پشتیبانی افغانستان در وزارت امور خارجه میهمان هفتمین برنامه...

درخواست "جریان آزاد ملی" لبنان از حریری برای تشکیل سریع‌تر دولت

جریان آزاد ملی لبنان از نخست وزیر مکلف خواست به مسئولیت‌های خود درباره تشکیل هرچه سریع‌تر دولت عمل کند.

کد خبر: ۹۸۸۷۱
۱۱:۰۳ - ۱۳ تير ۱۴۰۰

درخواست

دیدارنیوز - به نقل از سایت اینترنتی النشره، شورای سیاسی جریان آزاد ملی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از سعد حریری، نخست وزیر مکلف می‌خواهیم به لبنان بازگردد و به مسئولیت‌های خود درباره تشکیل سریع دولتی که قادر به اصلاحات باشد، عمل کند.

در این بیانیه آمده است: ما نگران تلاش‌های مشکوکی برای برهم زدن امنیت و ایجاد تنش از طریق سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی مردم هستیم مثل مشکلی که تقریبا در طرابلس درحال وقوع بود. طرابلس نیز مثل سایر مناطق نیاز به برق، آب، دارو، غذا و امنیتی دارد که نمی‌توان بر سر آن بحث کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما نسبت به هرگونه طرح سیاسی منطقه‌ای برای ورود امنیتی به شمال یا منطقه دیگری در لبنان هشدار می‌دهیم و از تمام طرح‌های سرمایه گذاری غیرمشروط که به نفع لبنان و اقتصاد آن است مثل طرح‌های شرکت‌های روسی استقبال می‌کنیم.

جریان آزاد ملی لبنان تأکید کرد: لبنانی‌ها حق دارند حقیقت را درباره انفجار بندر بیروت به طور کامل بدانند. با تمام احترامی که برای مستقل بودن تحقیقات قائلیم معتقدیم که هدف اصلی شناختن کسی است که نیترات آمونیوم را وارد و از آن استفاده کرد و اینکه انفجار چگونه رخ داد تا هویت عامل جنایت مشخص و محاکمه شود و کسانی که به ناحق بازداشت شده‌اند تبرئه شوند. جنایت بندر بیروت تنها اهمیت آن در کوتاهی نیست بلکه مهم تر از آن در جنایتی است که موجب کشته شدن بی گناهان و ویرانی بخشی از پایتخت و گذاشتن زخم‌هایی بر دل مردم شد که درست شدن آن بسیار مشکل است.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر