تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

حملات جنگنده‌های اسرائیل به غزه

ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته اهدافی را از جمله پایگاه‌های مقاومت فلسطین را در شمال و جنوب نوار غزه را بمباران کرد.

کد خبر: ۹۸۸۱۶
۰۸:۵۰ - ۱۳ تير ۱۴۰۰

جنگنده‌های اسرائیل

دیدارنیوز - به نقل از اسپوتنیک، جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته در چند نوبت مناطق مختلفی از جمله پایگاه‌های مقاومت فلسطین را در شمال و جنوب نوار غزه هدف گرفتند.

به گفته منابع محلی جنگنده‌های صهیونیستی با دو موشک سایت "بدر" متعلق به گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس را در جنوب شهر غزه بمباران کردند.

همچنین هواپیماهای جنگی اسرائیلی با دو موشک شناسایی سایت "السفینه" متعلق به مقاومت فلسطین در منطقه "السودانی" در شمال غربی شهر غزه را هدف قرار دادند.
علاوه بر این جنگنده‌های اسرائیلی به زمین‌های کشاورزی السوانیه در شمال غربی غزه و نیز زمین‌های کشاورزی در غرب برج های الکرامه حمله کردند.

این منابع گفتند حملات اسرائیل منجر به تلفات جانی نشده است اما برخی منابع محلی از وارد آمدن خسارات شدید به مجتمع پزشکی الشفا در غزه در جریان بمباران اسرائیل خبر دادند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با تایید این حملات مدعی شد این حملات در پاسخ به پرتاب بالن‌های آتش زا به طرف شهرک‌های مجاور غزه صورت گرفته است

وی تأکید کرد که درصورت ادامه این اقدامات از نوار غزه ارتش اسرائیل پاسخ شدیدی خواهد داد.
در مقابل مقاومت فلسطین در جریان حمله ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه "بیت حانون" در شمال نوار غزه، به سمت هواپیماهای متجاوز اسرائیلی آتش گشود.

روز جمعه نیز ارتش رژیم صهیونیستی حملاتی را به نوار غزه به بهانه پاسخ به ارسال بالن‌های آتش زا انجام داد.

از سوی دیگر حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس در واکنش به حمله جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه گفت که این حمله تلاشی نافرجام برای توقف تلاش‌ فلسطینیان برای بازپس‌گیری حقوق خود و بهبود وجهه ارتش شکست خورده اسرائیل در نبرد شمشیر قدس است.

قاسم تاکید کرد که ملت و مقاومت فلسطین به رغم جنایات دشمن صهیونیستی، به مبارزات مشروع خود در مسیر رسیدن به یک زندگی آزاد و شرافتمندانه ادامه می‌دهند و دشمن همانند همیشه در تغییر معادلات و تحمیل واقعیت‌های مدنظر خود ناکام خواهد ماند.
وی خاطرنشان کرد که بمباران اسرائیل در غزه چیزی جز تلاش های نادرست برای تحمیل معادلات جدید به مقاومت نیست.

قاسم تأکید کرد که این سیاست‌ها نه موجب ترس مردم و نه مقاومت خواهد شد و نه فلسطینیان را از ادامه راهپیمایی و مقاومت در دفاع از سرزمین و مقدسات خود  منصرف خواهد کرد.
این رهبر حماس گفت که اسرائیل مسئولیت کامل عواقب و پیامدهای ادامه روند تشدید در غزه را بر عهده دارد.


منبع: ایسنا
برچسب ها: اسرائیل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: