تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

احتمال استعفای «سعد الحریری» همچنان وجود دارد

یک روزنامه لبنانی اعلام کرد که سناریوی استعفای «سعد الحریری» از پست خود به عنوان نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه لبنان همچنان محتمل است.

کد خبر: ۹۸۷۶۱
۱۴:۱۷ - ۱۲ تير ۱۴۰۰

احتمال استعفای «سعد الحریری» همچنان وجود دارد

دیدارنیوز - روزنامه لبنانی «البناء» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که سناریوی استعفای «سعد الحریری» از پست خود به عنوان نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه لبنان همچنان محتمل است.

بر اساس این گزارش، این روزنامه اعلام کرد: از آنجایی که تلاش‌ها برای تشکیل کابینه جدید لبنان هنوز نتیجه بخش نبوده است، سناریوی استعفای حریری و انصراف وی از تشکیل دولت جدید به قوت خود باقی است.

این روزنامه در ادامه گفته است: اگر حریری از تشکیل کابینه جدید انصراف دهد، طبیعتاً دولت پیشبرد امور لبنان فعال خواهد شد تا زمینه برای برگزاری انتخابات پارلمانی آینده را فراهم کند. باید دید که آیا رایزنی‌های چند روز آینده حریری با نبیه بری و دیگر احزاب نتیجه خواهد داد یا نه.

چندی پیش، جریان آزاد ملی لبنان به ریاست «جبران باسیل» بیانیه‌ای را در خصوص آخرین تحولات این کشور منتشر کرده بود. این جریان در بیانیه خود از اقدامات نخست وزیر مکلف به شدت انتقاد کرد.

در بیانیه جریان آزاد ملی لبنان آمده است: آنچه که کاملاً واضح به نظر می‌رسد و جای هیچ شکی در آن وجود ندارد، این است که سعد الحریری عامل تأخیر در تشکیل دولت جدید لبنان است.

جریان آزاد ملی لبنان در ادامه بیانیه خود آورده است: آنچه که حسن نیت الحریری در زمینه تشکیل کابینه را نشان می‌دهد این است که هرچه سریع‌تر فهرستی از اعضای کابینه جدید را به رئیس‌جمهور میشل عون ارائه دهد.

این جریان همچنین عنوان کرده است: بدون شک تداوم مسیر کنونی و عدم تشکیل دولت لبنان تبعات و پیامدهایی را به دنبال دارد. بنابراین، درحال حاضر لزوم تشکیل هرچه سریع‌تر دولت جدید بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: