تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

مادورو، بایدن را به توطئه برای ترور خود متهم کرد

مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، سیا و آژانس‌های نظامی آمریکا را به برنامه‌ریزی برای ترورش متهم کرد.

کد خبر: ۹۸۶۹۹
۱۱:۲۶ - ۱۲ تير ۱۴۰۰

مادورو، بایدن را به توطئه برای ترور خود متهم کرد

دیدارنیوز - به نقل از اسپوتنیک، این اولین بار نیست که نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، واشنگتن را به توطئه برای ترورش متهم می‌کند. در سال ۲۰۱۹ ، اتهامات مشابهی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا وارد شد.

 مادورو در یک سخنرانی در مراسم نظامی اظهار داشت: آیا جو بایدن دستورات دونالد ترامپ برای سوق دادن ونزوئلا به جنگ داخلی و کشتن ما را تصویب کرد؟ بله یا نه؟ سوال می‌کنم. آنها چه کردند؟ منابع ما در کلمبیا به ما اطمینان می‌دهند که آنها برای تهیه طرحی برای حمله به من و رهبران مهم سیاسی و نظامی آمده‌اند، آیا رئیس جمهور جو بایدن مجوز طرح ترور من و رهبران مهم سیاسی و نظامی ونزوئلا را داده است؟ بله یا خیر؟

به گفته مادورو  کریگ فالر، رئیس فرماندهی جنوب آمریکا و ویلیام برنز، رئیس سیا پیش از این به کلمبیا و برزیل آمده بودند تا "آماده سازی" برای "طرح خشونت آمیز" برای ترور او را به نتیجه برسانند. رئیس جمهور ونزوئلا هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نداد.

در سال ۲۰۱۹ ، مادورو ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده را متهم کرد که از همسایه کلمبیا خواسته است تا در نقشه کشتن وی و سرنگونی دولت ونزوئلا شرکت کند. مادورو در آن زمان گفت: دونالد ترامپ بدون شک دستور کشتن من را صادر کرده و به دولت کلمبیا و مافیای کلمبیا گفته است که مرا بکشند. در آن زمان، مادورو اظهار داشت که وی برای گفتگو با واشنگتن آماده است، حتی اگر ایالات متحده وی را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نشناسد، در عوض رهبر مخالف، خوان گوایدو را به عنوان "رئیس جمهور موقت" ترجیح می‌دهد.

به گفته واشنگتن، انتخابات ۲۰۱۹ در ونزوئلا که مادورو را مجدداً روی کار آورد همراه با تقلب بوده است. پس از انتخابات ۲۰۱۹ در ونزوئلا ، ایالات متحده شروع به اعمال مجازات علیه کاراکاس کرد. در دوره ریاست جمهوری بایدن، مادورو خواستار رفع تحریم‌ها شده است - درخواستی که دولت بایدن آن را رد کرد، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اصرار داشت که تحریم‌ها تا زمانی که "سرکوب و اقدامات فساد آمیز" در کشور ادامه داشته باشد، پابرجا خواهند ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: