تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان
از سعدآباد تا توپکاپی ۱۰ + فایل صوتی

کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان

از «سعدآباد تا توپکاپی» عنوان ستون رضا قنبری روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل ترکیه در دیدار است؛ که به سیاست و جامعه ترکیه، مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه و روابط پر پیچ و خم آن‌ها می‌پردازد. دهمین...
یک متخصص پوست

یک متخصص پوست و مو در خرم‌آباد گفت: برخی عوارض ناشی از مراجعه به مراکز زیبایی غیرمجاز جبران‌ناپذیر است که توصیه می‌شود افراد، پزشکان متخصص در هر حوزه را برای درمان خود انتخاب کنند.

کد خبر: ۹۸۵۱۶
۱۱:۰۱ - ۱۰ تير ۱۴۰۰

جبران ناپذیری عوارض ناشی از مراجعه به مراکز زیبایی غیرمجاز

دیدارنیوز ـ دکتر امیر جوانبخت اظهار کرد: برخی افراد با گذراندن دوره‌های چند روزه می‌خواهند مسیری را که یک پزشک متخصص پوست پس از چند سال طی می‌کند بگذرانند بنابراین چند روز اخیر شاهد اعتراض برخی پزشکان تخصصی کشور هستیم که خواهان جلوگیری از دخالت مراکز غیر قانونی در حوزه پوست و زیبایی هستند.

وی ادامه داد: پیش نویس یک آیین نامه از سوی نظام پزشکی کل منتشر شده است که در آن سرفصل‌های رشته پوست را برای همکاران پزشک عمومی مجاز به تبلیغات می‌داند، اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیچ مرجع قانونی این موضوع را به رسمیت نمی‌شناسد در حالیکه تنها این وزارتخانه می‌تواند صلاحیت‌ها را مشخص کند.

این پزشک متخصص گفت: برخی در سازمان نظام پزشکی کل برای اینکه رای این بدنه عظیم را نزدیک به انتخابات صنفی جذب کنند، این موضوع را گسترش داده اند.

جوانبخت با اشاره به ضرورت گذراندن دوره‌های آموزشی تخصصی مورد تایید وزارت بهداشت بیان کرد: در صورتیکه افراد دوره‌ها را طی نکنند این برگه پیش نویس ارزش قانونی ندارد و قابل استناد نیست.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سیاست لازم را در رابطه با نظام ارجاع، اتخاذ نکرده و باعث شده است وضعیت شغلی بسیاری از همکاران پزشک عمومی نامشخص باقی بماند.

جوانبخت با اشاره به اینکه بسیاری از معضلات به دلیل نامشخص بودن مسائل شغلی پزشکان عمومی است گفت: مطب داری از سوی پزشکان عمومی با توجه به تعرفه‌های پایین و غیر واقعی و هزینه‌های اضافی به صرفه نیست و برخی با گذراندن دوره‌های ۲ تا سه روزه غیرمجاز وارد فعالیت‌های زیبایی می‌شوند در حالیکه این اقدام نیاز به گذراندن زمان دارد و باید حداقل چهار سال آموزش تخصصی را طی کنند.

وی اضافه کرد: امروزه تبلیغات خدمات پوست و مو در فضای مجازی و توسط افراد عادی نیز در حال گسترش است، اما باید با این اقدامات خلاف قانون، از سوی نظام پزشکی، قوه قضاییه، سازمان بازرسی و تعزیرات حکومتی برخورد شود.

جوانبخت گفت: به دلیل عدم نظارت کافی حتی در سالن‌های آرایشی با فعالیت غیرمجاز اقدام به اعمال زیبایی پوست و لیزر می‌کنند که به دلیل آگاه نبودن از نحوه استفاده صحیح، عوارض آن‌ها در درازمدت نمایان می‌شود.

وی اظهار کرد: قوانین در خصوص برخورد با این افراد بازدارنده نیست و مراکز غیرقانونی حوزه پوست به فعالیت‌های غیرحرفه‌ای خود ادامه می‌دهند.

وی همچنین با اشاره به وجود مافیای دارو‌های زیبایی و تجهیزات پزشکی گفت: به دلیل درآمد بالای تجارت این تجهیزات و با توجه به مشکلات ارزی موجود، این اقلام توسط عده‌ای سودجو وارد کشور می‌شود و برخی افراد فاقد صلاحیت که حتی نمی‌دانند تجهیزات باید توسط چه کسانی استفاده شود، موجب آسیب و ضرر به مردم می‌شوند.

جوانبخت بیان کرد: مردم باید توجه کنند که اگر مرکزی را برای اعمال و خدمات زیبایی انتخاب می‌کنند دارای مجوز باشد و افراد و پزشکان مورد نظر صلاحیت و تخصص کافی داشته باشند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: متخصص پوست
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: