تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
همزمان با هفته بدون دخانیات انجام شد

پاکسازی تهران از ته‌سیگار با «پلوگینگ»

شهروندان تهرانی در هفته بدون دخانیات تصمیم گرفتند ورزش پلوگینگ را انجام دهند. ورزشی که دوستدار محیط زیست است و در آن همزمان با دویدن و راه رفتن، اجسام زائد را از روی زمین بر می‌داریم.

کد خبر: ۹۸۴۶۰
۱۵:۳۷ - ۰۹ تير ۱۴۰۰

پاکسازی تهران از ته‌سیگار

دیدارنیوز ـ به نقل از شهر، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری در حاشیه مراسم اجرای طرح پاکسازی بوستان‌ها و فضا‌های ورزشی تهران از فیلتر‌های سیگار توسط ورزشکاران که امروزدر پارک شهر برگزار شد، گفت: در هفته بدون دخانیات به سر می‌بریم و شهروندان تهرانی تصمیم گرفتند در این هفته ورزش پلوگینگ را انجام دهند. ورزشی که دوستدار محیط زیست است و در آن همزمان با دویدن و راه رفتن، اجسام زائد را از روی زمین بر می‌داریم.

امیر محسنی با اشاره به اینکه این ورزش (پلوگینگ) در سال ۲۰۱۶ در سوئد برای اولین بار اجرا شد، افزود: دغدغه این کار در سوئدی‌ها در آن سال وقتی ایجاد شد که احساس کردند که کره زمین و محیط زیست در حال آلوده شدن است و از سال ۲۰۱۸ این ورزش در کل جهان انجام می‌شود. شهرداری تهران نیز دو سال است که جمع آوری و پاکسازی زوائد از روی زمین را انجام می‌دهد.

محسنی با بیان اینکه در یک هفته گذشته در سطح مناطق ۲۲ گانه و نواحی شهرداری تهران ورزش پلوگینگ اجرا و ته سیگار‌ها از معابر جمع آوری می‌شوند، ادامه داد: روزانه در دنیا ۳ تا ۴ میلیارد نخ سیگار مصرف و بخشی از آن در معابر عمومی ریخته می‌شود. همچنین سالانه ۱۷۵ هزار تن ته سیگار بر روی زمین باقی می‌ماند که این ته سیگار‌ها توسط پرندگان و آبزیان استفاده می‌شود و مجددا به ما انسان‌ها بر می‌گردد و ما انسان‌ها عملا به خودمان آسیب می‌زنیم.

مدیرعامل سازمان ورزش با اشاره به این نکته که حدود ۱۷ سال طول می‌کشد تا یک ته سیگار جذب طبیعت شود، اضافه کرد: این اتفاقات ما را بر آن داشت که همزمان با هفته بدون ذخانیات ورزش پلوگینگ را جدی‌تر دنبال کنیم که البته شور و اشتیاق شهروندان تهرانی را نیز به دنبال داشت. ورزشی که به جز یک دستکش پلاستیکی نیاز به امکانات خاصی ندارد.

او یادآوری کرد: با انجام این ورزش هم دوست محیط زیست هستیم و هم چند کالری بیشتر می‌سوزانیم. همچنین با این کار به فرزندانمان آموزش می‌دهیم که دنیای عاری از زباله زیباتر و پاکیزه‌تر است و باید به عنوان یک مسئولیت اجتماعی این مساله را دنبال کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: