تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.
نمکی

حضور بدون دعوت مردم؛ علت ازدحام در مراکز واکسیناسیون/ از امروز مدیریت می‌شود

وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسیناسیون از امروز به سامان جدیدی می‌رسد گفت: علت ازدحام اخیر این بوده که مردم بدون دعوت از طرف ما به مراکز واکسیناسیون مراجعه کردند.

کد خبر: ۹۸۲۶۹
۱۶:۴۲ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

نمکی علت ازدحام در مراکز واکسیناسیون

دیدارنیوز ـ سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگویی، در رابطه با ازدحام در مراکز واکسیناسیون تاکید کرد: اتفاقی که اخیرا در تهران رخ داد و در هیچ شهر دیگری چه کوچک و بزرگ شاهد آن نبودیم، به دو نکته اصلی بر می‌گشت؛ یکی بحثی که به دلیل تاخیر در ارسال واکسن در پی بدعهدی کسانی که با ما قرارداد داشتند، ایجاد شد. دوم، چون مردم سراسیمه می‌آمدند و بدون دعوت از طرف ما و ارسال پیامک به مراکز سلامت مراجعه می‌کردند، بی‌نظمی ایجاد شد. مردم حتی به مناطقی مراجعه می‌کردند که آنجا پرونده سلامت نداشتند، در حالیکه ما به اندازه نیاز آن منطقه واکسن فرستاده بودیم.


بیشتر بخوانید: قیمت واکسن‌های مشهور کرونا در دنیا


وی ادامه داد: خوشبختانه واکسیناسیون از امروز به سامان جدیدی می‌رسد و قطعا برای واکسیناسیون گروه‌های جدید به ۲ دلیل با مشکل مواجه نمی‌شویم؛ یک اینکه: واکسن‌های داخلی رسید و دوم واکسن خارجی به اندازه کافی در حال رسیدن است. از همه این‌ها مهم‌تر مبنای واکسیناسیون، دعوتی است که با پیامک از طریق سیستم بهداشتی به مردم می‌شود تا در موعد مقرر مراجعه کنند.

وزیر بهداشت افزود: برای واکسیناسیون با مجموعه بسیج و هلال احمر و مجموعه‌های دیگر در جریان هستیم تا بتوانیم پایگاه‌های بیشتری راه‌اندازی کنیم.

نمکی با بیان اینکه امکان واکسیناسیون روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر را داریم گفت: این اتفاقی که افتاد بسیار گذراست و از امروز مدیریت می‌شود.

وی اضافه کرد: تولید و توزیع واکسن برکت شروع شده است. امروز اجازه مصرف اضطراری واکسن پاستور را هم در کمیسیون قانونی صادر شده است و به مجموعه واکسن‌ها اضافه شد.

وزیر بهداشت در رابطه با واکسیناسیون خبرنگاران هم اظهار کرد: ما فهرست خبرنگاران را از وزارت ارشاد خواستیم و قرار است به زودی به ما برسد تا خبرنگارانی که پرریسک‌ترند و در شرایط اضطراری قرار دارند، واکسن دریافت کنند.

منبع: همشهری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی