تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان
از سعدآباد تا توپکاپی ۱۰ + فایل صوتی

کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان

از «سعدآباد تا توپکاپی» عنوان ستون رضا قنبری روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل ترکیه در دیدار است؛ که به سیاست و جامعه ترکیه، مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه و روابط پر پیچ و خم آن‌ها می‌پردازد. دهمین...
مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی خبر داد

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از افزایش ۳۲ درصدی ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدارک در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خبر داد.

کد خبر: ۹۸۲۳۲
۱۴:۴۳ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

افزایش ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی

دیدارنیوز ـ مهدی محمودی ضمن اشاره به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ دانش آموز افغانستانی از تحصیل باز نماند، گفت: در همین راستا همه ساله در خصوص نحوه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی به ریاست وزیر کشور تصمیماتی اتخاذ می‌شود و در نهایت با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط شیوه نامه‌ای تنظیم می‌شود که امسال نیز طبق سنوات گذشته نه تنها محدودیتی برای تحصیل کودکان اتباع خارجی وجود ندارد بلکه این دانش آموزان می‌توانند در تمام فعالیت‌های فرهنگی نیز شرکت کنند.


بیشتر بخوانید: تسویه ۸۹ هزار میلیارد از بدهی به بازنشستگان و تغییر در پرداختی‌ها


مدیر کل و دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی وزارت کشور افزود: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدارک اقامتی ۳۲ درصد افزایش داشته است که این آمار نسبت به سال گذشته رشد ۲۶ درصدی داشته است، بطوری‌که در سال‌های اخیر امکان تحصیل برای دوره پیش دبستانی نیز فراهم شده است.

وی تاکید کرد: شیوه نامه تحصیلی دانش آموزان اتباع خارجی هر ساله با همفکری دستگاه‌های ذیربط و با سازو کار نظارتی تهیه می‌شود که زمینه ورود اتباع غیر مجازی که از برگه‌های حمایت تحصیلی سوءاستفاده می‌کنند، بسته شود تا این سرمایه فرهنگی که عدالت آموزشی برای پناهندگان و مهاجرین است تبدیل به معضلی نشود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور وی گفت: امسال نیز کلیه اتباع فاقد مدرک مشمول ثبت نام در مدارس آموزش وپرورش هستند و کلیه فرایند‌های قانونی و اجرایی ونظارتی برای تحقق این موضوع فعال شده است تا هیچ دانش آموز اتباع غیر مجاز از تحصیل باز نماند؛ لذا باید در نظر داشت وزارت کشور برای تسهیل اجرای منویات مقام معظم رهبری وجاهت شرعی و قانونی قائل است و این برای ما هم تکلیف است که هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل باز بماند حتی آنانی که مدارک اقامتی و اوراق هویتی ندارند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: