تیتر امروز

جدال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی!
برگی از تاریخ تعلل در واردات واکسن

جدال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی!

در بحبوحه بحران کرونا سازمان نظام پزشکی برای واردات واکسن کرونا اعلام آمادگی کرد. این کار با استقبال وزارت بهداشت مواجه نشد و یک کشمکش رسانه‌ای حول آن شکل گرفت. اما ماجرا چه بود؟
از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب
عضویت ایران در شانگهای

از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب

عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای با سر و صدای رسانه‌ای بسیاری همراه بوده است؟ آیا این رخداد نشان از ورود رسمی ایران به یک بلوک جهانی جدید دارد یا تنها اقدامی برای موازنه قدرت با غرب در...

مهرعلیزاده: برای دولت جدید آرزوی توفیق می‌کنم

 محسن مهرعلیزاده از کاندید‌های انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای دولت مستقر آرزوی توفیق می‌کنم، چون اگر دولت ناموفق باشد، دود آن به چشم مردم خواهد رفت.

کد خبر: ۹۸۱۷۳
۱۱:۴۸ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

مهرعلیزاده: برای دولت جدید آرزوی توفیق می‌کنم

 

دیدارنیوز: مهرعلیزاده در همایش تقدیر از اعضای ستاد انتخاباتی اظهار کرد: برای ارایه برنامه توسعه باید نوع چیدمان ونحوه گفتمان طوری باشد که جامعه اقناع شود.  باید به عنوان فرهنگ این موضوع را باب کنیم که مردم به دنبال منطق باشند. علت ورود من به انتخابات ۱۴۰۰ همین بود.  

این فعال سیاسی گفت: من عمدتا مدیر اجرایی عملیاتی و اقتصادی بوده‌ام وبر همین اساس هم حرکت می‌کردم ما در این ۴۰ سال انواع و اقسام برنامه هارا داشتیم، اما الگوی مناسب شناخته شده در دنیا نداشتیم.  هیچ یک از برنامه‌ها در این ۴۰ سال خاصیت برنامه کامل مدون و صحیح را نداشت.  

وی با بیان اینکه قصد داشتم کشور  را از روزمرگی و بی برنامگی نجات بدهم، ادامه داد:  امیدواریم فضل الهی شامل شود و در اینده شاهد مسائل بدتری نباشیم، شرایط اجتماعی بعد از اتفاقات ۹۶ و ۹۸ جامعه را به نقطه‌ای رسانده بود که مردم از بدنه حکومت ناراضی بودند، از بیرون هم فشار‌هایی مثل تحریم ومخالفت با جمهوری اسلامی وارد می‌شد.
 
مهرعلیزاده افزود: اصلاح طلبی ریشه در اعتقادات ما دارد و از اساس در مشی اعتقادی ما و تاریخ ما هم اصلاح طلبی وجود داشته است. مردم ایران ذاتا اصلاح طلب بوده‌اند و در ذات آن‌ها بوده و هست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: خدشه‌هایی طی انتخابات وارد شد هدفی مشخص داشت و در مجموع بی تصمیمی‌ها در هدایت جریان اصیل اصلاح طلبی تاثیر زیادی داشت.

وی با بیان اینکه ما شرایط خوبی پس از دوره اصلاحات نداشتیم، افزود: تحمیل‌های بسیاری بر جامعه شد که نتیجه تصمیمات اشتباه داخلی بود. باعث شد که آنچه که حق مردم بود فراهم نشد.  

مهرعلیزاده گفت: ما برای دولت مستقر آرزوی توفیق می‌کنیم، چون اگر دولت ناموفق باشد، دود آن به چشم مردم خواهد رفت. من بی‌مهری‌ها و نامهربانی‌ها را نادیده خواهم گرفت. ما سعی کردیم خردورزی را حاکم کنیم، اما دیدیم که به گونه دیگری مساله پیش رفت و شرایط به گونه‌ای رقم خورد که زمین بازی عوض شد و همین موضوع باعث شد بنده برای جلوگیری از ایجاد پراکندگی انصراف دهم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: مردم از ما که ادعا می‌کنیم نخبگان این جریان هستیم، ریزبین‌تر هستند و بهتر مسائل را می‌فهمند. اگر عدم مشارکت و رای باطله و رای سفید‌ها را در نظر بگیریم، می‌بینیم در زمان‌هایی که از مردم فاصله گرفتیم ناموفق عمل کردیم.

مهرعلیزاده یادآورشد: برای برون رفت از وضعیت کنونی، هیچ راهی جز برنامه محوری و خردگرایی وجود ندارد. اگر برنامه منظم، دقیق، صحیح و علمی به کار گرفته شود مسائل حل خواهد شد.

وی تاکید کرد: هرگونه منفعت طلبی، باندبازی و خود بزرگ‌بینی منجر به پس زده شدن جریان‌های سیاسی خواهد شد. باید یک بازشناسی در جریان اصلاح طلبی داشته باشیم و به جریان سالم اصلاح طلبی که از قیام امام حسین تاکنون قدمت دارد، بازگردیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر